Ráno za námi dorazili naši kamarádi z havlíčkobrodského denního stacionáře Úsvit, na které jsme se moc těšili. Pozvali jsme i naše malé kamarády z mateřské školky. Když přijeli i pozvaní hosté z pražského cestovního Triloparku, den her a zábavy mohl začít.

Nejprve jsme si pustili krátký příběh o pravěkém človíčkovi, který se naučil rozdělat oheň. Pak nám pátá třída zazpívala krásnou tematickou písničku a my se rozdělili do tří skupin.

Některé děti běžely s paní učitelkami na hřiště plnit úkoly na rozvoj obratnosti i paměti. Snažily se postarat samy o sebe a zjistily, že pravěký člověk to opravdu neměl jednoduché. Lovily mamuta, přelézaly nad řekou, snažily se pohybovat nenápadně a nenechaly se ničím zmást.

Druhá skupinka si zašla vyrábět malého papírového dinosaura jako památku na dnešní den. A skupina třetí prozkoumávala před školou pravěký život rostlin a živočichů s pány z Triloparku. Vyhrabávaly z písku kostru dinosaura, odlévaly pravěká zvířátka či jejich části a získávaly mnoho nových informací o pravěku. Mohly si dokonce osahat spoustu zkamenělin. Během dopoledne se děti zvládly vystřídat na všech stanovištích, takže nikdo nebyl o nic ošizen.

Počasí nám opravdu přálo a atmosféra doby dávno minulé byla podtržena nápaditými převleky některých dětí, takže jsme si mnohdy připadali opravdu jako v pravěku. A aby toho nabylo málo, tak nás v jídelně po sladké odměně čekali smažení dinosauři.

Všichni jsme si letošní dětský den moc užili a už teď se těšíme na společný školní výlet do Dinoparku, kterým chceme naše cestování časem zakončit.

Kolektiv učitelů 1.stupně ZŠ a MŠ Herálec