Členky zdravotnického kroužku se totiž domlouvaly na správném postupu při ošetřování a člověk neznalý situace by se mohl skutečně velmi divit, že tak malé děti něco takového zvládnou.

„Dnes, když děti jedou na zdravotnickou soutěž, musí být připravené na téměř hororové situace", podotkla Věra Prokšová, učitelka a zároveň vedoucí zdravotnického kroužku.

„Při soutěžích jsou totiž připravená stanoviště, která odpovídají skutečné situaci. Samozřejmě, teče krev," líčí Jana Krondráfová, jedna z členek vítězné hlídky a pokračuje: „Jenže to není žádný kečup, ale hmota a tekutina, která je naprosto podobná krvi i částem tkání a kostí!" Slabší povahy na závodech kolabují a potřebují skutečnou první pomoc.

O to cennější je vynikající umístění hlídky mladých zdravotnic v celostátním kole, které se konalo letos v Praze na Malé Straně a Kampě pod patronací ČČK v sobotu 14. září 2013.

Po vítězství v okresním a krajském kole hlídka ve složení Irena Šimánková, Jana Krondráfová, Kristýna Kořínková, Šárka Dušková a Natálie Kračmarová  postoupila do nejvyšší úrovně a zde se umístila na nádherném druhém místě.

Stanovišť bylo 9 a hlídek se účastnilo 18 z celé republiky.

„Nejhorší asi bylo ošetřování opilých puberťáků", zareagovala Kristýna na dotaz, co bylo nejhorší na závodech. „A nejlepší bylo vyhodnocení, které proběhlo na parníku", vzala si nadšeně slovo Jana Krondráfová.

Vyhodnocení totiž proběhlo netradičně na parníku Czechie za bubnování bubenického uskupení Thoki.

Není se čemu divit, slyšet své jméno na druhém místě takovéto soutěže je určitě nezapomenutelné.

Zdeňka Konupková