Pátek 23. prosince
Vánoční koncert. V kostele sv. Jakuba v Chotěboři se v pátek od 18 hodin do 20 hodin uskuteční Vánoční koncert. Zazní vánoční písně a koledy z Čech i Evropy. Písně a árie známých mistrů. Zpívá Eliška Mlatečková a na varhany zahraje Jakub Pikla.

Sobota 24. prosince
Nám, nám narodil se…Ve farním kostele v Přibyslavi proběhne v sobotu od 16 do 18 hodin vánoční dětská mše. O půlnoci pak na stejném místě proběhne tradiční půlnoční mše.

Neděle 25. prosince
Vánoční koncert SPS Jasoň. V klášterním kostele sv. Rodiny v Havlíčkově Brodě proběhne do 16 do 18 hodin tradiční vánoční koncert smíšeného pěveckého sboru Jasoň pod vedením sbormistra Jany Lstibůrkové. Vstupné je dobrovolné.

Pondělí 26. prosince
Vánoční mše ve Světlé
Světlá nad Sázavou. V pondělí 26. prosince se v kostele svatého Václava ve Světlé nad Sázavou uskuteční benefiční koncerty Česká mše vánoční Jakub Jan Ryba, a to od 15 hodin a 19 hodin. „Na akci se představí světelský pěvecký sbor Gaudeamus a orchestr studentů Pražské konzervatoře," zvou pořadatelé vánočního charitativního koncertu. Vstupné je padesát korun. „Výtěžek z benefičních koncertů bude věnován neonatologickému oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod na zakoupení tlakového holtru pro monitorování krevního tlaku u novorozených dětí," dodávají pořadatelé.

Vánoční koncert v Krucemburku. V kostele sv. Mikuláše v Krucemburku proběhne v pondělí od 17 hodin Česká mše vánoční Jakub Jan Ryba. Na akci se představí chrámový pěvecký sbor Krucemburk, dívčí pěvecký sbor Giocoso, dětský sbor Sboreček a Chalupářský komorní orchestr. Koncert řídí Marta Rejšková a Pavel Kočí
Vstupné je dobrovolné.

Úterý 27. prosince
Vánoční koncert Čech a Lech. Základní organizace Českého svazu žen v Dolním Městě pořádá ve spolupráci s obecním úřadem vánoční koncert Čech a Lech. Ten se uskuteční od 17 hodin v sálu hostince U Muchů. Vstupné je dobrovolné.

Vánoční odpoledne ve Světlé. V úterý proběhne ve Světlé nad Sázavou Vánoční odpoledne. Lidé se mohou těšit na živý betlém. Od 16 a 17 hodin vystoupí před kostelem děti ze Základní školy Komenského a folklorní soubor Škubánek. Od 18 hodin bude následovat koncert skupin Naprášky a Výkřik.

Adventní věnce.
V městském muzeu v Přibyslavi probíhá až do 1. ledna výstava Nejoriginálnější adventní věnec. (fb)