„Letos zahrajeme pohádku na motivy scénáře Lubomíra Kubátka Dva tovaryši. Bude o tom, co je v životě nejdůležitější, a také trochu o štěstí, protože to je pro naše děti asi nejdůležitější,“ prozradila ještě před vystoupením jedna z vychovatelek Kateřina Pešková, která se ujala režie.

V domově se snaží do pohádkové vánoční besídky zapojit všechny děti. „V divadelních rolích se představilo celkem třináct herců. Do závěrečné písničky se ale snažíme zapojit všechny naše děti,“ zdůraznila Pešková.

První dvě představení herci odehráli už dopoledne. „Tento rok jsme odehráli tři představení. První dvě pro okolní školy a školky a třetí, které začínalo v patnáct hodin, bylo pro širokou veřejnost a návštěvy z kraje a úřadů,“ upřesnila Pešková.

Zájem lidí o představení byl slušný. „Tím, že jsme letos na rozdíl od jiných let odehráli tři představení, se to trochu rozložilo a nebylo to tu tak našlapané. Celkově bych ale řekla, že přišlo víc lidí, takže jsme spokojení,“ pochvalovala si ředitelka domova Etela Coufalová.

„Letos to kvůli počtu představení bylo trochu náročnější, ale děti byly moc šikovné. Takže si myslím, že si dárky zaslouží,“ ocenila Coufalová talent dětí. „Velký dík samozřejmě patří i vychovatelkám,“ dodala.

Svůj talent by děti mohly využít i při dalších vystoupeních. „Nácviku letošní besídky naši malí herci věnovali hodně času i energie, a protože si myslíme, že jsou opravdu dobří, rádi bychom jejich úsilí zúročili při jiných vystoupeních. Uvažujeme například o veřejné produkci a divadlu pro seniory v místním domově,“ poodhalila plány domova Pešková.

Vánoční besídku v Nové Vsi organizují každý rok. Pokaždé s malými obměnami. „Besídku pořádáme každý rok a má již dlouholetou tradici. Loni jsme měli hudební téma, takže děti zpívaly, tančily a představovaly známé světové i domácí zpěváky,“ zavzpomínala vychovatelka.