Zaměstnavatelé na Havlíčkobrodsku totiž na svůj personál nezapomínají. Téměř v každé firmě se konají různé vánoční večírky, nadělují se užitečné dárky či se přidělují finanční prémie.

„Každoročně pořádáme vánoční posezení pro všechny naše zaměstnance. Vzhledem k tomu, jak velká firma jsme, tak to musíme dělat po skupinách, ale zaměstnancům se to vždy moc líbí a podobné akce velmi oceňují," uvedl výrobní ředitel firmy Kovofiniš Ledeč nad Sázavou Josef Novotný. Ten dodal, že také lidem dávají finanční odměny v řádu tisíců korun.

Zaměstnance odměňuje rovněž ždírecká firma Stora Enso, které se osvědčilo lidem dávat užitečné dárky. „Letos zaměstnanci dostanou oblečení typu bund a čepic, které mohou využít k běžnému nošení," konstatoval personální specialista ze Stora Enso Jiří Schejbal. Ještě pokračoval, že firmě se také osvědčilo každoroční pořádání vánočních večírků spojených s bohatým rautem. „Pro mnoho lidi je to vůbec jediná příležitost, jak se mohou sejít, společně si popovídat a dát si takzvaně do nosu," poznamenal Schejbal. Dodal, že finanční odměny firma nedává.

Večírky se také pořádají ve Světlé nad Sázavou ve sklářské firmě Bohemia Machine. „Kromě tradičních společenských akcí se snažíme lidem dávat i nějaké drobné dárky a podle výsledků rovněž finanční odměny," přiblížil ředitel světelské firmy Bohemia Machine Jiří Trtík.

Na své si přijdou i zaměstnanci havlíčkobrodského Muzea Vysočiny. „Každý rok se snažíme lidem dávat nějaké finanční odměny, a to ať již před koncem roku či po Novém roce. Vždy záleží na tom, zda máme finance k dispozici," uvedl ředitel Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod Jiří Jedlička. Ten podotkl, že v rámci porad si také zaměstnanci sesednou a užijí si společnou předvánoční chvíli.

Na zaměstnance, tedy vyučující nezapomíná ani Gymnázium Havlíčkův Brod. „Pedagogům dáváme finanční odměny podle jejich práce či přesčasů," řekl ředitel gymnázia Hynek Bouchal. Připojil poznámku, že jde o nezanedbatelné částky. Dodal, že škola také pořádá vánoční setkání současných, ale i bývalých zaměstnanců.