„Takovou návštěvu jsme nepředpokládali, a proto jsme otevřeli jen jeden bar," vysvětlil nám Jakub Baloun, provozní klubu Oko.

Sobotní večer zahájila skupina SSM. Možná pamětníci si vzpomenou, co tato zkratka znamenala. Pro mladší generaci následuje rozklíčování: Socialistický svaz mládeže. V našem případě SSM je zkratka názvu Sraz světelských mániček.

Kapela vznikla v roce 2011 ze zkušených hudebníků hrajících do té doby v jiných skupinách.

Po personálních změnách hraje od letošního roku v sestavě: Jana Vašíčková – basová kytara, zpěv, Karel Vašíček – kytara, Jiří Pecen – kytara, zpěv a Václav Šoupal – bicí, zpěv. SSM dobře naladilo publikum.

Kejvavý koně pokračovali v udržování dobré nálady a pohodového večera. Pro své fanoušky si KK připravili několik zajímavých překvapení. Prvním hostem byl Jaroslav „Bořík" Bořil (E.M.I.L., Burn a Traffic Jam), který ukázal své pěvecké umění v několika skladbách. Kejvavý koně hráli v sestavě: Karel Koutný – kytara, zpěv, Václav Šoupal – bicí, zpěv, Mirek Novák – basová kytara, zpěv, Jiří Pecen – kytara, zpěv a Luděk Novák – saxofon, zpěv.

Čtenáři určitě neuniklo, že nejvytíženější muzikanti večera byli Václav Šoupal a Jiří Pecen, kteří hráli v Kejvavých koních a v SSM. Kejvavý koně svoje vystoupení rozdělili do tří částí a nutno říci, že poslední část byla překvapením pro všechny přítomné.

Na pódiu se objevil pan host Michal Ambrož (Jasná páka, Hudba Praha a Divoký srdce) a zazpíval staré fláky ze své hudební umělecké dráhy.
Michal začal svoje vystoupení skladbou Marijuana a následoval hit za hitem. Bylo sympatické, že s Michalem zpíval celý sál.

Pro návštěvníky klubu Oko je určitě dárkem pod stromeček příznivá zpráva, že klub Oko pokračuje dále ve své činnosti v roce 2016.

Jaroslav Benák