V Havlíčkově Brodě rozsvítili vánoční výzdobu v centru města o první adventní neděli. Na její slavnostní rozsvícení přišly na Havlíčkovo náměstí jako tradičně stovky lidí. Obyvatelé i návštěvníci města se ale poprvé mohli projít i do parku Budoucnost, kde na ně čekala zcela nová vánoční výzdoba v podobě svítících vloček, letopočtu a několika andělů.

Ten největší z nich hraje na harfu a reprodukovaná hudba se tak line celou nově opravenou částí parku za kostelem Nanebevzetí Panny Marie. „Tak sem si musíme ještě určitě zajít, až tady nebude tolik lidí,“ bylo často slyšet v davu, který v neděli navečer proudil brodským parkem.

Zdroj: Deník/Ivona Souralová

Novinky ale mohou lidé pozorovat i na samotném Havlíčkově náměstí. Vánoční strom má letos nové ozdoby, na fasádě radnice se pohybuje několik sněhových vloček, světly jsou ozdobené všechny stromy po obvodu náměstí. Přes silnici naproti Koudelově kašně jsou vystavené vánočně ozdobené stromky dětí z havlíčkobrodských školek.

Poslední výraznější novinkou je světelný adventní věnec umístěný na kašně ve spodní části Smetanova náměstí. „Vánočně nazdobené město si mohou zájemci projít do svátku Tří králů, tedy šestého ledna,“ uvedla ve zpravodaji mluvčí města Alena Doležalová.

Svátečně nazdobeným městem se v posledních letech chlubí i Světlá nad Sázavou. Tamní zámecký park je vyhlášený adventní světelnou výzdobou. A tematicky podobnou novinku si letos připravili v Jihlavě i Třebíči, v obou městech se mohou lidé usadit do vyhlídkového ruského kola.