Padesátimilionové investice zastupitelé Světlé odsouhlasili už v prosinci. „Takto vysoká částka v prosincovém zastupitelstvu nikdy předtím schvalovaná nebyla,“ podotkl starosta Světlé nad Sázavou Jan Tourek.

Jednou z položek je například nová fasáda a okna na základní škole Komenského, jež je jednou z dominant města. „Jen výměna samotných oken, která jsou už v dezolátním stavu, bude stát pět milionů korun. Jelikož je to historický dům, nemohou tam být typizovaná okna,“ vysvětlil Tourek.

Nový kabát dostane i městská restaurace, jejíž rekonstrukce město vyjde na čtyři a půl milionu korun. Hotovo by mělo být do konce dubna. „Postupně opravujeme prostory restaurace. Hlavně nábytek, který tam máme, je už starý a je potřeba ho obměnit. K nějakým úpravám dojde i v kuchyni. V neposlední řadě pak bude mít městská restaurace i nového pronajímatele,“ uvedl místostarosta města Josef Hnik.

Ilustrační snímek.
Novou čističku v Dolním Městě čeká kolaudace

Největší investicí je třetí etapa rozšíření skládky komunálního odpadu, a to třináct milionů korun. „Už nám pomalu docházela kapacita skládky. Počítáme, že v příštím roce budou stávající dvě etapy už zaplněné. Budeme proto pokračovat v budování třetí etapy, která by měla vydržet minimálně deset let,“ sdělil Roman Hůla, ředitel světelských technických a bytových služeb.

Na necelé tři miliony korun pak bude stát projektová dokumentace náměstí Trčků z Lípy. „Dokumentace by měla být hotová do prázdnin a ke konci roku bychom pak chtěli soutěžit zhotovitele. Rekonstrukce bude velká investice na příští období v řádech desítek milionů korun, odhadujeme kolem osmdesáti,“ prozradil Tourek.

„Budeme se samozřejmě soustředit i na menší projekty typu oprava domů na náměstí nebo komunikace, například v ulici Čapkova,“ dodal starosta.