Ulice Pěšinky ve Světlé nad Sázavou je ve uzavřená od minulého týdne. „Byly zahájeny stavební práce na další etapě revitalizace náměstí, do které jsou zařazené úpravy ulice Pěšinky, výlezů z podzemí a zahrady u kostela sv. Václava,“ informovala na webu města mluvčí Blanka Sedláková.

Podle radnice má tato uzavírka trvat do konce října. „Předpokládaný termín ukončení uzavírky může být ovlivněn postupem prací, a především koordinací přeložek sítí ostatních vlastníků,“ uvedla mluvčí. Ulice je uzavřená z důvodu výstavby inženýrských sítí. „A to v úseku od náměstí - příjezd od mostu i infocentra - až po úroveň vjezdu do areálu bývalého bazénu,“ doplnila mluvčí.

Podívejte se, jak opravené náměstí ve Světlé vypadá:

Zdroj: Štěpánka Saadouni

Vedení Světlé obyvatelům doporučuje v době oprav vstupovat do knihovny či Galerie Na Půdě pouze hlavním vchodem do budovy KyTICe. „Tedy přes infocentrum. Přístup k nemovitostem v ulici Pěšinky je po dobu prací umožněný,“ dodala mluvčí.

Práce na opravě ulice Pěšinky jsou součástí další etapy oprav náměstí Trčků z Lípy. Druhá etapa vylepšování má trvat do konce listopadu příštího roku.