Společně se soutěží proběhl i den otevřených dveří a bohatý doprovodný program.

„Své řidičské schopnosti poměřilo třicet šest studentů z druhých a třetích ročníků oboru opravář zemědělských strojů a středních odborných učilišť a škol z celé České republiky," uvedl zástupce vedoucího světelského pracoviště a jeden z organizátorů Josef Horní. Ten dodal, že jde o oblastní kolo, přičemž nejlepší čtyři postoupí do celostátního kola. „Jízdu zručnosti pořádají i školy v Chebu, Hlušicích a Blatné," podotkl Horní.

Každý soutěžící musí zdolat náročnou překážkovou trať, kterou musí projet s traktorem a vlekem. „Na prvním místě je rozhodně přesnost a teprve potom rychlost. Žáci na trati museli překonat dvanáct úkolů, přičemž rozhodčí hlídali daná kritéria," popsal vedoucí učitel odborného výcviku a další z organizátorů Josef Hoskovec. Ten pokračoval, že mezi úkoly nechybělo tradiční zacouvání do garáže, průjezd osmičkou, projetí lávky, průjezd slalomem či úvozem nebo zastavení na rampě.

„Za každou chybu se soutěžícímu počítaly trestné body a samozřejmě se i měřil čas, za který soutěžící trať překonal," vysvětlil Hoskovec. „První tři nejlepší získali pohár, diplom a věcné ceny. Úplný vítěz také letos dostal putovní pohár, který je určen pro školu," konstatoval Hoskovec.

Jedním ze soutěžících byl i Jakub Sedler, který chodí do třetího ročníku VOŠ a SOŠ zemědělsko – technické v Bystřici nad Pernštejnem.
„Letos jsem tu již podruhé a rozhodně je to cenná a nová zkušenost. Myslím si, že umět couvat a dobře ovládat traktor s vlekem se mi bude hodit i v budoucí praxi," řekl Sedler. Ten podotkl, že trať je stavěná na přesnost a většinou rozhodují doslova centimetry až milimetry. „Nejtěžším úkolem je rozhodně zacouvání do garáže, což se mi letos zrovna moc nepodařilo," svěřil se Sedler. Podle něj jsou studenti, kteří umí projet trať bez chyby pod čtyři minuty, což je opravdový výkon.

Podle Hoskovce by úkoly a profil trati měly být ve všech oblastních kolech totožné. „Stejně tak trať v celostátním kole je složena z podobných úkolů a překážek," podotkl Hoskovec. Ten dodal, že i návštěvníci si mohli vyzkoušet tři podobné disciplíny. „Jediná podmínka byla ta, aby dotyčný měl řidičský průkaz na traktor. Kromě toho v areálu vystavovala řada zemědělských firem a lidé si mohli prohlédnout prostory našeho oboru opravář zemědělských strojů," uzavřel Hoskovec.