Projekt určený na dobrou věc

Na nádvoří zámku stál osvícený vánoční strom, na kterém byly vedle ozdob pověšený kartičky s přáními dětí z Dětského domova v Nové Vsi u Chotěboře. Zájemci si mohli vybranou kartičku utrhnout, s tou se potom zaregistrovat v zámecké kavárně, kde obdrželi informace, jak postupovat při plnění přání.

Majitelka zámku Helena Degerme k tomu dodala: „Smyslem je ukázat, že v naší zemi je ještě bohužel mnoho dětí, jejichž sny zůstávají pouze na úrovni přání. Jsou to stejné děti, jako jsou ty naše, jen nemohou mít svůj stromeček, nemohou mít svoji štědrovečerní večeři, prostě nemohou zažít Vánoce doma. Cílem našeho projektu proto je splnit alespoň to jedno přáníčko každému dítěti, které je v našich azylových nebo dětských domovech."

Součástí celého pořadu byl jarmark s doprovodným programem, ve kterém vystoupili s vánočními koledami a písničkami žáci Základní umělecké školy ve Světlé nad Sázavou, dětí z folklorního souboru Škubánek a divadelní soubor SCHOD z Chotěboře zahrál hru Zrození Ježíška. Zajímavou tečkou za bohatým adventním podvečerem byl nakonec ohňostroj a slavnostní nasvícení světelského zámku.

Jiří Víšek