Mají dobré nápady a navíc je bez zbytečného otálení uvádějí do života. Řeč je samozřejmě o Vepříkovských, kteří se v sobotu blýskli další zajímavou a povedenou akcí – soutěží Posvícenský trakař. A o co šlo? Vysvětlí „očitý svědek", Jaroslav Benák.

„Soutěžící měli za úkol projet s trakařem stanovenou trať  v co nejrychlejším čase. Muži převáželi plný padesátilitrový sud piva, ženy prázdný sud a děti jely jen s prázdným trakařem," říká Benák. Muži i ženy mohli počítat s bonifikací. Ta spočívala v tom, že od výsledného času byl odečten počet sekund odpovídajících polovině věku soutěžícího.

Stoupání dalo všem soutěžícím zabrat

„Trať pro muže a ženy měla stejnou vzdálenost," pokračuje Benák a dodává, že náročná byla především druhá polovina tratě. Tvořilo ji totiž stoupání. A právě na něm se projevila aktuální fyzická zdatnost soutěžících.

„V kategorii mužů nakonec zvítězil a plný sud piva si odnesl Martin Holub. Druhý byl Zdeněk Krpálek a třetí Michal Pleskač. Vskutku úctyhodný výkon předvedl se sudem na trakaři dvaašedesátiletý Jaroslav Stehno," uvádí Jaroslav Benák konečné výsledky.

Mezi ženami byla nejrychlejší Blanka Štěpánková, která na druhém a třetím místě nechala za sebou Markétu Krumlovou a Pavlínu Vavřičkovou.

„A aby to bylo kompletní, přidám ještě výsledky dětské kategorie. V cíli se za sebou seřadili nejrychlejší Jan Piskač, Daniel Šrámek a Anna Průšová," říká Jaroslav Benák.

Pořadatelům ve Vepříkově přálo i jinak vrtošivé sobotní počasí. Pršet přestalo asi půl hodiny před startem prvního soutěžícího.