Starosta Jan Martinec, který vedl město dlouhá léta už starostou dále nebude a kandidovat nehodlá ani na post místostarosty. „Chci zůstat maximálně zastupitelem,“ zdůraznil Martinec. Město bude řídit bývalý místostarosta Bohumír Nikl.

Velké změny by neměla radnice zažít ani v Ledči nad Sázavou. Tam jasně zvítězilo Sdružení nezávislých kandidátů pro Ledeč se sedmi mandáty, starosta Zdeněk Tůma získal 1 114 hlasů. „Jednání o radnici se budou vést koncem týdne, ale myslím, že je jasno už teď. Voliči se rozhodli svými hlasy pro pana Tůmu a není důvod to měnit,“ informoval tajemník městského úřadu Ledeč Jan Drápela, který kandidoval za Zelenou pro Ledeč.

Jednání se stále vedou v Habrech, kde Sdružení nezávislých kandidátů Habersko krásnější získalo sedm mandátů. Starosta Luděk Kovařík je na druhém místě za advokátkou Anetou Tomkovou, která získala 422 hlasů, nejvíc ze všech kandidátů. „Zatím jasno není, pořád se jedná,“ informoval Luděk Kovařík. Pokud by se ale post na radnici obsazoval výhradně podle počtu získaných hlasů ve volbách, mohla by radnici v Habrech vést poprvé v moderní historii žena.

Jan Tecl.
Úspěchu v prvním kole si vážím říká Jan Tecl