“Současný areál byl již nevyhovující a probíhající rekonstrukce školního pavilonu vše jen zhoršila. Proto uvažujeme o novém sportovním areálu. Koncepce už je jasná. Vedení města podá do konce měsíce února žádost na Ministerstvo místního rozvoje o poskytnutí dotace na výstavbu nového multifunkčního areálu,“ sdělil starosta města Bohumír Nikl.

Součástí areálu budou dvě velká hřiště s umělým povrchem, kolem jednoho hřiště bude atletická dráha. Dále bude vytvořen prostor pro workoutové aktivity. Jednou z variant je také výstavba nafukovací haly. Cena se pohybuje v milionech korun.

„Z pohledu školy se jedná o naprosto skvělou příležitost, jak zvýraznit možnost sportovního vyžití přímo ve výuce, tak v mimoškolních aktivitách. Obě velká hřiště a atletický ovál jsou  ideální pro potřeby školy a prostor pro workoutové aktivity doplňuje využití celého areálu,“ konstatoval ředitel školy Ota Benc.

Sportoviště by mělo být využito po celý den se službami profesionálního sportovního trenéra. Podle Bence dá hřiště možnost v rámci asociace školních sportovní klubů vytvořit speciální sportovní oddíl pro děti ze Ždírce i okolí.