„Minulý podzim jsme nabízeli podle pořadí došlých žádostí k prodeji šest stavebních pozemků v ulici V Údolí. Pět parcel bylo prodáno dle pořadí, ale poslední jsme nemohli prodat a už jsem trnul, že se kupec nenajde. Až koncem roku přišel zájemce a parcelu odkoupil," sdělil starosta Jan Martinec.

Vloni město vykoupilo pozemky v lokalitě u Pikulky za několik milionů s cílem připravit zde nové parcely. „Bohužel, jsou zde vlastníci pozemků, kteří nechtějí půdu prodat a vše se komplikuje," vzkázal možným zájemcům o parcely starosta.

Další v současnosti připravovanou lokalitou je v Kohoutově za Borovinou, kde město objednalo projekt technické infrastruktury pro asi devět rodinných domků. Na projektu se již pracuje. Zde je výhoda toho, že pozemky jsou města a vlastníků, kteří je jsou ochotni prodat.
„I ve Ždírci máme prostor pro výstavbu rodinného domku, ale napřed je nutné změnit územní plán. Změnu již zastupitelstvo vyhlásilo. K vlastnímu prodeji parcel dojde někdy v letech 2018 nebo 2019," popsal aktuální situaci starosta Martinec.