„Zbývá nám přestěhovat zpátky asi dvacet tisíc knih,“ říká vedoucí informačního centra a knihovnice Zdeňka Lédlová.

Stavební práce v knihovně začaly v létě. Podle Lédlové měly knihovnice plné ruce práce. Nábytek a knihy stěhovaly do sousedního prázdného kina, horní patro Galerie Doubravka se změnilo v kanceláře. Ale výsledek stojí za to. Z budovy zmizely nevzhledné sklady. Místnosti jsou nové, velké, světlé a barevné.

Vánoční jarmark v Přibyslavi.
VIDEO: Jarmark v Přibyslavi odstartoval Vánoce, podívejte se

Po otevření se tak čtenáři dočkají lepších a modernějších prostor. Na novou knihovnu se těší Věra Janáčková od Trhové Kamenice. „Nebylo mi líto jezdit do Ždírce na besedy a kulturní programy. Byly vždycky kvalitní. V novém budou ještě lepší,“ těší se seniorka.

Pro nejmenší je v knihovně nový dětský koutek. Radnice ve Ždírci plánovala rekonstrukci interiéru budovy kde sídlí knihovna, galerie a informační centrum už dlouho. Do akce vložila přes tři miliony. „Cílem rekonstrukce je zvětšit a vylepšit prostory knihovny,“ upřesnil starosta Bohumír Nikl. Radnice nakoupila do knihovny také nový nábytek. „ Slavnostně otevřeme prvního prosince," dodal Nikl. Od druhého prosince začne už v knihovně běžný provoz.