Cílem projektu je umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Kola pro Afriku se pro děti v Gambii se točí na principech dárcovství, dobrovolnictví, spolupráce a vlastní iniciativy lidí v ČR.

V rámci tohoto projektu jsou po celé naší republice zřízena sběrná místa. Kraj Vysočina má sběrná místa pro tento projekt v Havlíčkově Brodě, v Jihlavě a ve Žďáru nad Sázavou.

Na těchto sběrných místech může každý občan darovat kolo jak v dobrém, tak špatném stavu, náhradní díly na kola a autolékárničky. „Ve Ždírci nad Doubravou kola, náhradní díly a autolékárničky do projektu Kola pro Afriku lze odevzdat na sběrném dvoře u Pavla Voseckého, který bude tyto věci shromažďovat," informoval místostarosta Ždírce Bohumír Nikl.

Dopravu přímo do sběrných míst projektu Kola pro Afriku zajistí Služby města ve Ždírci nad Doubravou. Darovaná kola podpoří rozvoj celkové gramotnosti afrických dětí, následně lepší možnost jejich pracovního uplatnění a zvýšení jejich občanského statusu.

Projekt podporuje gambijské děti na jejich cestě za vzděláním. Věnuje se výběru partnerských škol, které rozdělují kola dětem, zajišťují prostřednictvím školních tamních mechaniků veškerý servis kol.