„Uvažovali jsme o posunutí začátku vyučování o půl hodiny, na osmou ráno. Protože půl osmá se mi zdá moc brzy, ale návrh neprošel. Dokonce i rodiče byli proti, stejně jako vedení Kraje Vysočina,“ sdělil ředitel školy Ota Benc.

Na téma posunutí začátku vyučování o půl hodiny uspořádala škola mezi rodiči v minulosti dokonce anketu. Zúčastnilo se jí celkem 136 rodičů. Naprosto jasná většina z nich hlasovala proti tomu, aby se začátek vyučování v základní škole změnil.

„Pokud by došlo k úpravě, museli bychom prvně vyjednat změny v dopravě žáků,“ komentoval výsledky ředitel Ota Benc. Podle jeho názoru možná v rodičích zůstala obava, že škola nebude schopna vyřešit dopravní obslužnost ve prospěch dětí nebo už má většina rodičů nastavený pracovní a rodinný režim podle dlouholetého zažitého řádu.

Vodní nádrž Vír.
Milovníci venkovního bruslení si musí počkat, led je zatím příliš tenký

Podle tehdejšího místostarosty a dnes bezpartijního starosty města Bohumíra Nikla není posunutí školní výuky vůbec jednoduchá záležitost. A to především s ohledem na skutečnost, že hodně žáků do ždírecké školy dojíždí každý den ráno z okolních obcí. V takovém případě je podle Nikla potřeba řešit návaznost autobusových spojů a rovněž pozměnit pracovní dobu ve školní družině.