Zúčastnilo se ho téměř pět desítek vystavovatelů.

„Akce navazuje na loňský úvodní ročník a pětiletou tradici výstav kompenzačních pomůcek pro sluchově, zrakově a tělesně postižené. Město Havlíčkův Brod ji pořádá ve spolupráci s Centrem pro zdravotně postižené Kraje Vysočina a Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých," uvedl havlíčkobrodský radní, Tomáš Hermann.

Cílem veletrhu je představit stávajícím a potenciálním klientům i široké veřejnosti spektrum možností, které nabízejí poskytovatelé rozličných sociálních služeb i výrobci a prodejci kompenzačních pomůcek, léčiv, potravinových doplňků, zdravé výživy či odborné literatury.

Na veletrhu služby najdou klienty

Například paní Vladěna z Havlíčkova Brodu si přišla na Ostrov pro konkrétní radu. „Mám postiženou dceru o kterou se starám a nemohu proto chodit do práce na plný úvazek, jen na čtyři hodiny. Ovšem nikdo mě nechce zaměstnat. Doufám, že mi na Veletrhu sociálních služeb  někdo poradí na koho se obrátit, jsem schopna a ochotna pracovat jakkoliv," povzdechla si paní Vladěna. Zúčastněné neziskové orgnaizace a poskytovatelé sociálních služeb považují veletrh tohoto typu za velmi přínosný. Oslovit další potenciální klienty se právě prostřednictvím veletrhu daří například Středisku rané péče v Havlíčkově Brodě, které se stará o postižené děti a jejich rodiny hned od narození.

„Mnohdy rodiny handicapovaných dětí netuší, že v Brodě Středisko rané péče existuje. Loni se nám podařilo některé klienty oslovit právě na veletrhu," sdělila vedoucí Střediska Irena Salaquardová. Nezisková organizace Spektrum, která se věnuje drogově závislým, přijela ze Žďáru nad Sázavou. „Počet uživatelů tvrdých drog mezi našimi klienty stoupá. Zvyšuje se i věk uživatelů. Věkový průměr našich klientů je asi 27 let. Drogy užívají buď nitrožilně nebo je šňupou," informovala za Spektrum Barbora Hynková s tím, že drogová scéna na Havlíčkobrodsku je výrazně slabší než například ve Žďáru a okolí. Kromě poradenského centra zajišťuje Spektrum i terénní služby a poskytuje individuální poradenství. 

Zájem ze strany vystavovatelů i návštěvníků si pochvalovala za organizátory veletrhu Hana Fikarová ze Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých. „Loni se zúčastnilo 41 vystavovatelů, letos jich je už skoro padesát. Zájem stoupá, veletrhu se viditelně daří. Financuje ho město Havlíčkův Brod z takzvaného Střednědobého plánu sociálního rozvoje. Uvidíme, jak to bude vypadat situace vypadat do budoucna," konstatovala Fikarová.