Policie ČR proto v souvislosti se zloději bude dbát na zvýšenou pozornost v okolí kulturního domu.

„Havlíčkobrodští policisté a dopraváci budou sledovat pohyb osob a vozidel v okolí kulturního domu nejenom kvůli hustší dopravě, ale právě kvůli případnému zájmu zlodějů o věci zanechané v odstavených vozidlech. Pozornost budeme věnovat také kapsářům,“ říká velitel havlíčkobrodských uniformovaných policistů Josef Chlád.

„Řidiči by dnes a zítra měli omezit cesty autem ulicí Žižkova a raději využít obchvatu,“ doporučuje ještě Chlád.

Brodská radnice si je vědoma zvýšeného zájmu lidí v čase veletrhu. „Počet návštěvníků je již léta konstantní a bývají to kultivovaní lidé, takže problémy neočekáváme,“ uvádí místostarosta Libor Honzárek.

Parkování je řešeno podobně jako loni. „Dostatečný počet bezplatných parkovacích míst je pro návštěvníky vyčleněn na oploceném pozemku v sousedství oficiálního parkoviště KD Ostrov. Broďáci jej možná znají jako Raupachplac. Parkoviště přímo u budovy je vyhrazeno vystavovatelům,“ doplňuje místostarosta.

Jinak lze auta zaparkovat ve vedlejších ulicích na Žižkově, samozřejmě při respektování dopravního značení. „Tato parkovací kapacita se v minulých letech ukázala jako dostačující,“ vysvětluje místostarosta.

Podle zástupce ředitele městských strážníků Stanislava Čelouda je veletrh již sice rutinní záležitostí, ale městská policie přesto posílí hlídky v okolí Ostrova kvůli přechodům v ulici Žižkova a velkému počtu odstavených aut. „S podobnými akcemi máme zkušenosti, proto žádná mimořádná opatření nechystáme,“ zdůrazňuje Čeloud.