Málo míst pro rezidenty a jak to bude s poplatky za parkování v rodině, která má víc aut než jedno. To dělá starost Miroslavu Kořenářovi, který bydlí v Trčkově ulici.

„Proč radnice svolává besedu s veřejností až poté, co začala malovat na mapě parkovací zóny a proč mají lidé s postižením za parkování platit, byť poloviční částku,“ to vrtá hlavou zas Luboši Dočekalovi.

Naopak Jozef Lacko se domnívá, že některá parkovací místa pro invalidy v Brodě zneužívají lidé, kteří nemají na zvláštní místo nárok.

Tak vypadá parkování v Beckovského ulici.
Změny v parkování v Brodě: v Beckovského jen do pěti, pak musí cizí řidič odjet

Překvapení se dočkali i někteří řidiči, bydlící na Smetanově náměstí a podle svých slov třicet let v klidu parkují u tamní kotelny. Najednou tam mají zákaz stání. „Parkovali jste celá léta v zákazu,“ odpovídá řidičům Martin Stehno, vedoucí odboru dopravy městského úřadu Havlíčkův Brod.

Jak vysvětluje, je třeba v této lokalitě dodržovat bezpečnost a umožnit rychlý průjezd hasičům, pokud by v místě vypukl požár. „Jednou jsem zažil, že v těchto místech, konkrétně v takzvaném skleňáku, hořelo a hasiči měli problém, jak se přes parkující auta dostat na místo,“ zdůrazňuje.

Podle nespokojených řidičů je kolem kotelny místa dost. To podle Martina Stehna ale rozhodne krajský hasičský záchranný sbor. „Pokud budou hasiči souhlasit a pár parkovacích míst vám povolí, není problém,“ konstatuje.

Problematické parkování na Jihlavské.
Víc parkovacích míst, volají řidiči na Jihlavské. Vyčkejte, vzkazuje radnice

Dalším řidičům vadí, že když na parkovacím místě rezidenta objeví auto, které tam zřejmě nepatří, nemohou si to nikde ověřit. „Zavolejte městskou policii,“ radí místostarosta Libor Honzárek. Parkovací karty pro rezidenty a abonenty jsou totiž jen v elektronické podobě. Takže za čelním sklem parkujícího auta, jak to bylo kdysi, je už nikdo neuvidí. Podle radních takový systém nefungoval, protože někteří řidiči karty půjčovali lidem, kteří na ně neměli nárok.

Na to, kolik obyvatel okresního města vyjadřuje na ulicích a sociálních sítích svoje názory na nový systém parkování, byla účast na diskusi s radnicí poměrně nízká. Místostarostka Marie Rothbauerová očekávala během besedy i bouřlivé reakce, ale na ty nedochází. „Knihovnu jsme vybrali jako neutrální místo k debatě. Chceme, aby lidé v Brodě pochopili nový systém parkování v centru, které reguluje už každé větší město,“ říká před začátkem jednání Deníku s tím, že náměstí má být náměstí, ale ne celodenní parkoviště.

Video: veřejná debata o novém systému parkování v Havlíčkově Brodě

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni

"Nedá se nic dělat. Aut přibývá a bude hůř. Musíme s tím něco dělat"  - to je názor místostarosty Libora Honzárka. Jak dodává, chápe, že všem řidičům vyhovět nelze, ale tristní situaci lze aspoň zmírnit. V centru je asi 1500 aut, ale parkovacích míst třikrát méně. „Ovšem u krajské knihovny je nové parkoviště a parkovací dům. Ceny opravdu nízké,“ upřesňuje.

Radnice podle Honzárka určitě nezbohatne prodejem parkovacích karet. „Do parkovacího domu jsme vložili padesát milionů, do parkoviště třicet, takže parkovací karty to nezachrání,“ dodává. Podle starosty Zbyňka Stejskala je nový parkovací systém, který začne od října, teprve na začátku. „Po určité době systém přehodnotíme a pokud nebude vyhovovat, uděláme změny,“ slibuje starosta.