Podle starosty Bohumíra Nikla je ulice Spojovací zdrojem častých problémů, proto se to radnice rozhodla řešit stejně jako v nedaleké Chotěboři. „Chtěli jsme nechat ulici celou opravit, ale jsou tady bytové domy a spousta aut. Mezi auty pobíhají děti, bezpečné to zrovna není. Ulice je oficiálně obousměrná, ale ve skutečnosti je to jednosměrka, kudy se už nedá projet. Tak jsme se rozhodli, že ji opravíme a uděláme z ní jednosměrku už podle zákona,“ vysvětlil. O problémech s parkováním se ve Spojovací ulici mluví několik let. Místní si stěžují, že jim parkovací místa zabírají cizí řidiči.

Nespokojení obyvatelé se před víc než rokem obrátili se stížností i na radnici a žádali řešení. „Celý týden odpoledne nemůžeme zaparkovat vozidla v ulici Spojovací protože zde parkuji cizí. Tím pádem musíme hledat jiné místo na parkování. Žijí zde důchodci a nedej Bože aby se něco stalo tak se sem ani sanitka nedostane,“ postěžoval si tehdy Deníku například jeden z místních obyvatel Martin Dymáček.

Teď se radnice rozhodla problém řešit. Nechala si zpracovat odbornou studii. Za týden se obyvatelé ulice Spojovací sejdou na radnici se starostou a projektantem. „Tam se mohou ke změnám vyjádřit. V ulici plánujeme šikmá parkovací místa, nové chodníky, zpevněné vjezdy a vchody k domům,“ dodal starosta Nikl. Po studii bude následovat projekt. Přestavbu ulice Spojovací plánuje radnice nejdřív za rok.