Do posledního místa se zaplnila hned v pondělí 12. února dopoledne keramická dílna. Téma dne je dárek k Velikonocům. Práci s hlínou si tady vůbec poprvé zkouší například Dominik Čácha. „Já dělám z hlíny lodičku. Doprostřed dám srdíčko. Bude to dárek pro mamku,“ pochlubí se. V keramické dílně prý nikdy před tím nebyl, ale modelování se mu moc líbí.

Ve Zvonečku si maminky vyrobily valentýnská přáníčka.
Kam zajít s dětmi o jarních prázdninách? Bohaté aktivity nabízí brodské centrum

Naopak Tereza Neuwirtová chodí na keramický kroužek pravidelně a na její práci je to znát. Také její hnízdo velikonočních vajíček se stane dárkem. Všech patnáct malých výtvarníků má na starosti Ludmila Kučírková, pedagog volného času. „Keramickou dílnu a další prázdninový program máme obsazené na celý týden. Rok od roku zájem o naše prázdninové kroužky stoupá. Hlavně o ty s výtvarným zaměřením. Jak je vidět, stále víc dětí chce trávit volný čas aktivně,“ říká Deníku.

V budově AZ Centra - bývalé ZŠ Rubešova jsou k tvořivé práci výborné podmínky. vlastní kvalitní keramickou pec, válcovací stolici, hlínu nakupuje už připravenou v kusech. Úastníci keramických kurzů mají k dispozici různobarevné glazury. AZ Centrum má rovněž odborný certifikát, takže může keramiku i vyučovat.

Ilustrační foto
Teplotní rekord v Havlíčkově Brodě: naměřili nejvyšší hodnotu od roku 1939

V úterý se děti pojedou pobavit do Jihlavy do rodinného centra Robinson.

Souběžně s týdenním tvořivým programem připravilo středisko volného času dětem lyžařský pobyt ve Zdobnici na Rokytnicku, který vede ředitel Martin Domkář. „Jsme ubytovaní na chatě Doubravanka. Chata je plná do posledního místa,“ sděluje ředitel do telefonu přímo od sjezdovky. Jak dodává, sněhu sice není tolik, jako v zimě, ale lyžovat se pořád ještě dá. Týdenní lyžařský prázdninový pobyt byl podle ředitele plný okamžitě, kdy ho AZ Centrum začalo nabízet.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Škola ve Ždírci nad Doubravou učí děti zdravě jíst. Pořádá polévkové dny

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni