Dříve ledečská záchranka sídlila v pronajatých prostorách v objektu tamní polikliniky. Nyní speciálně pro ni vznikla speciální budova v horní části areálu Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy Ledeč nad Sázavou na ulici Koželská. Investorem stavby byl Kraj Vysočina.

„Nastěhovali jsme se sem 20. srpna. Ráno v sedm hodin jsme zahájili činnost. Za tu dobu jsme vyjížděli ke zhruba sto čtyřiceti případům,“ přiblížila ředitelka ZZS Kraje Vysočina Vladislava Filová.

Nová základna splňuje všechny legislativní požadavky na na provoz záchranné služby. „Jedná se o páté standardizované středisko na Vysočině a druhé na Havlíčkobrodsku. Důležité je i to, že máme vše v jednom uceleném prostoru, to na poliklinice, kde jsme sídlili předtím, nebylo,“ vyzdvihla Filová.

Typizovaný objekt záchranné služby disponuje dvojgaráží a plnohodnotným zázemím pro výjezdové týmy záchranářů. „Důsledně jsme oddělili dopravní proudy záchranné služby a školy, tak aby nedošlo k jejich kolizi, vybudovali nový výjezd na hlavní silnici, došlo i na přeložky areálových inženýrských sítí a terénní úpravy kolem objektů,“ doplnil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.