Jeho firma se zaměřuje na prodej hasičské techniky, výzbroje a výstroje. V současné době se v hotelu činí hlavně řemeslníci. „Na jaře otevřeme. Celý hotel vyzdobíme v hasičském duchu. Změnu potřebuje hlavně restaurace. Nový bar, nová jídelna, prostory pro školení. Hledáme dobrého kuchaře. Protože kuchař je vizitka hotelu,“ poznamenal Knapek s tím, že hotel potřebuje v první řadě pořádné zabezpečení, protože se ho už někdo pokusil vykrást.

Za dobu existence prošel Hotel Přibyslav velkou změnou a sloužil řadě společenských akcí
Návrat k levné ubytovně? Nad dominantou města Hotelem Přibyslav visí otazník

Budoucnost hasičského hotelu bylo téma, kterým žila celá Přibyslav. Budova sloužila léta městu k pořádání společenských akcí. Obavy, co s hotelem bude dál, měl třeba tamní kronikář Ivo Havlík, který v minulosti podrobně zmapoval jeho historii. Obyvatele města vyděsila informace, že by si hotel pronajala personální agentura a ubytovala tam agenturní dělníky. „Obávám se, že by z hotelu byla časem kůlnička na dříví,“ poznamenal kronikář.

Podle přibyslavského sportovce Miloše Jandy je hotel dominanta města. „Škoda, kdyby skončil ve špatných rukou. Využíváme ho k ubytování účastníků našich sportovních soutěží. A nejsme sami. Jezdí sem sportovci ze Žďárska. Druhý takový hotel u nás a v nejbližším okolí není,“ zdůraznil před časem Janda.

Minulost Hotelu Přibyslav
První ubytovací zařízení na místě Hotelu Přibyslav bylo dokončeno v srpnu 1981 s kapacitou 92 lůžek. Bylo postaveno z unimo buněk a dostalo název  "Mladý požárník".
Centrum hasičského hnutí provozovalo ubytovnu až do roku 1992, kdy ji pronajalo soukromému provozovateli. Ten v roce 1994 přistavěl venkovní terasu a ubytovnu přejmenoval na Hotel Garni. V pronájmu budova zůstala až do roku 1996, kdy se vrátila do správy Sdružení hasičů Čech Moravy a Slezska.
Od roku 2006 začala stavba současného Hotelu Přibyslav, slavnostně byl otevřen v roce 2007.
Zdroj: Město Přibyslav

Radost z otevření hotelu má hlavně Jana Fialová, ředitelka Centra hasičského hnutí, které sídlí v zámku naproti. Centrum pořádalo v hotelu několikrát do roka školení, setkání hasičských historiků a další akce. Ty by bez hasičského hotelu skončily. „Pro Centrum je existenčně nutné, aby hotel Přibyslav byl v provozu. O kurzy, svatby a podobně by v Centru už nebyl zájem bez možnosti ubytování. V době, kdy se jednalo o budoucnosti hotelu, jsme bohužel přišli o každoroční odborný seminář kominíků. Když zjistili, že se v hotelu neubytují, zařídili si školení jinde,“ povzdechla si Fialová.

Radost z otevření hotelu má také přibyslavské informační centrum. V turistické sezoně se město bez hotelu neobejde.

Plesy, svatby i školení hasičů

Podle Knapka ale hotel nebude sloužit jen hasičům, nýbrž celému městu a každému, kdo projeví zájem. „Máme v plánu pořádat v hotelu svatby, plesy, firemní akce. Upravíme parkoviště, před hotel umístíme nafukovací model hasičského vozu, mimochodem největšího v republice,“ upřesnil podnikatel.

Třeba Okresní sdružení hasičů Benešov slibuje, že bude hotel využívat ke školení a kurzům. To plánuje i přibyslavský starosta, který měl o hotel a jeho budoucnost také obavy. „Chápu, že nájemce chce hotel udržet. Jsme ochotní s ním osobně navštívit naše firmy a spolky. Nájemce představíme a firmám doporučíme, aby hotel maximálně využívali,“ zdůraznil starosta Martin Kamarád.

Za dobu své existence prošel hasičský hotel velkými změnami, sloužil řadě společenských akcí
Opuštěnému hotelu Přibyslav svitla naděje, neskončí jako ubytovna pro dělníky

Hotel v Přibyslavi je majetkem Sdružení hasičů Čech Moravy a Slezska. Před Petrem Knapkem si ho pronajal na několik let Jiří Votava a akciová společnost První hasičská.