Město Přibyslav má na úklid sněhu vlastní techniku. „Máme své zaměstnance. Nechceme být nezávislí na cizích firmách,“ vysvětlil už v minulosti Deníku starosta Kamarád. Radnice koupila i speciální chodníkový traktor s čelní radlicí.

Přípravy na otevření jihovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu.
Pár dní do otevření. V Brodě vrcholí přípravy na zprovoznění obchvatu

Co se týče hodnocení kvality úklidu sněhu ve městě, názory lidí jsou různé. „Mohlo by to být lepší,“ reagoval na dotaz živnostník Zbyněk Benc. Podle názoru některých obyvatel Přibyslavi si město úklid sněhu poněkud ulehčuje. „Na některé chodníky pověsí cedulku, že se v zimě neudržují a je hotovo," postěžovala si Martina Dočkalová z Přibyslavska.

Podle starosty Kamaráda je to ale otázka čistě praktická a město si určitě zimní údržbu ulehčovat nehodlá. Cedule visí hlavně tam, kde jsou dva chodníky proti sobě. „Když u jednoho chodníku uklidíte sníh, logicky ho musíte někam vyhrnout. Jediné místo je chodník protější,“ vysvětlil důvody starosta Kamarád a dodal, že ani město není úplně spokojené s přístupem některých obyvatel k zimní údržbě. „Už od října upozorňujeme řidiče, aby dávali pozor při parkování v zimě, aby nebránili úklidu komunikací,“ poznamenal.

V Přibyslavi se kromě města na úklidu sněhu podílejí i zemědělské podniky Sativa a Osiva, včetně několika soukromníků.