Cílem akce je přiblížení kroužků. „Je to jediná akce svého druhu v rámci kraje, kdy rodiče mají možnost poznat velkou část spolků na jednom místě. Já zastávám názor, že nejlepší je pro děti nějaká pravidelná činnosti, nějaký kroužek, do kterého během školního roku dochází. Takže tato akce má za cíl přiblížení kroužků, které ve městě mohou navštěvovat,“ vysvětlil Jan Burda, koordinátor tohoto projektu.

„Všechny stánky máme koncipované tak, že si tam děti i rodiče mohou nabízené aktivity vyzkoušet a přímo se rozhodnout, jestli tam své dítě přihlásí, nebo ne. Nechceme, aby to byly stánky rozdavačů letáků, ale aby si zájemci mohli vše vyzkoušet hravou formou,“ upozornil Burda.

Letos se koná už osmý ročník akce Volný čas není nuda. Za tu dobu se dostává do podvědomí stále většího množství lidí. „Osvědčila se, ohlasy jsou dobré a organizací, které se u nás chtějí prezentovat, rok od roku přibývá,“ potvrdil Burda.

Jednou z organizací, která v parku Budoucnost prezentovala svoji činnost bylo brodské AZ Centrum. „Nabízíme hudební, dramatické, sportovní, přírodovědné a technické kroužky, takže každý si vybere to své. Největší zájem je o pohybové kroužky, především taneční,“ popsal ředitel AZ Centra Miloš Kejklíček.

Tanečnice z tohoto centra dokonce patří mezi republikovou špičku. „Máme skupinu tendenc. Ta má asi šest různých věkových kategorií od nejmenších, až po starší, kteří jezdí po soutěžích a vyhrávají. Ve vitríně máme asi sto různých pohárů. Odvezli si například první místo na mistrovství republiky v tancování,“ pochlubil se Kejklíček.

Přehlídka kroužků a zájmových aktivit se postupně představí dnes v Třebíči, 12. září v Jihlavě, 13. září ve Ždáře nad Sázavou a jako poslední je na seznamu Pelhřimov, kde se děti seznámí s organizacemi z města 14. září.