„Hřiště jsme stavěli celé dva roky. Nepodařilo se nám získat státní dotaci, takže jsme ho stavěli z rozpočtu, celá investice přišla zhruba na 1,8 milionu korun," informoval starosta Jiří Lebeda.

Nové sportoviště bude skutečně víceúčelové. Lze ho využít pro volejbal, nohejbal, tenis, fotbal, nechybí umělá tráva.

Městys nechal na hřiště zavést osvětlení, takže se dá hřiště v létě využít třeba i na noční sportovní utkání. Podle starosty Jiřího Lebedy je o sportoviště velký zájem, ovšem hráči se budou muset smířit s tím, že využívat sportoviště bude možné jen za poplatek.

Široká možnost sportovního vyžití

„O ceně vstupného na sportoviště se zatím dohadujeme. Možná to bude někomu připadat jako poněkud nepopulární krok, ale je potřeba si uvědomit, že stavba sportoviště stála městys nemalé peníze. Proto nemůžeme nechat sportoviště jen tak bez dozoru, otevřené kdykoliv komukoliv. To by asi neodpadlo dobře. O jeho provoz se bude starat správce, který tuhle práci samozřejmě nemůže dělat zadarmo," vysvětlil starosta Jiří Lebeda.

Samozřejmě že vstupné na sportovní hřiště by mělo být podle starosty úměrné místním podmínkám.

„Kdybychom například stanovili pro sportovní družstvo vstupné ve výši 100 korun na hodinu, tím myslím vstupné za celé družstvo, nikoliv za osobu, mohou si sportovci tuto částku spravedlivě rozpočítat mezi sebou, takže to bude nakonec třeba jen deset korun za jednoho. Myslím, že například za cigarety vydají někteří naši občané denně mnohem víc," podotkl starosta Lebeda.

Moderní sportoviště ve Vilémově nabízí návštěvníkům podle starosty Lebedy opravdu širokou možnost sportovního vyžití.

Do budoucna by zde chtěl otevřít městys malé hřiště na petanque a dráhu pro horská kola. Sportovcům jsou k dispozici kabiny, šatny, veškeré hygienické zázemí, do budoucna zda městys plánuje zajistit i občerstvení.