Nemocnice se bez nich neobejde. „Pobyt vojáků v naší nemocnici byl aktuálně prodloužen do 22. dubna 2021. Dva příslušníci armádního odběrového týmu jsou pro nás významnou pomocí již od prosince 2020 při antigenním testování,“ upřesnila mluvčí nemocnice Petra Černo.

„Prvních deset vojáků z 43. výsadkového pluku Chrudim přijelo pomoci našim zdravotníkům na covidová oddělení už 8.1.2021. K výměně došlo 21. ledna. Jejich hlavní náplní byla pomoc s péčí o Covid pozitivní pacienty na pozici sanitářů a pomocného zdravotnického personálu,“ informovala mluvčí nemocnice Petra Černo.

Rekonstrukce silnice I/19 mezi Stříbrnými Horami a Keřkovem.
Silnice za Stříbrnými Horami je v horším stavu, než silničáři čekali

Vojáci pomáhali na oddělení infekčním, plicním, interním, chirurgickém a ARO. Poslední posádka deseti vojáků ukončila výpomoc dne 8.2 2021. V neděli ještě prošli vojáci PCR testy a pak se vrátili ke svému pluku. Pomáhali na Emergency, ARO, neurologii a dalších odděleních, kde nebyli Covid pozitivní pacienti.

Z důvodu zhoršující se epidemiologické situace v druhé polovině února se vedení nemocnice rozhodlo opět požádat Armádu ČR o výpomoc. Dne 25.2.2021 přijeli čtyři vojáci pomáhat na jednotky intenzivní péče. Dne 18.3. je pak posílili další tři vojáci. Působení Armády ČR v nemocnici bylo prodlouženo do 22. dubna 2021.