„Dobročinnou akci podpořily volejbalistky PVK Olymp Praha. Dar dvacet tisíc korun věnoval rehabilitačnímu oddělení Spolek rodičů a přátel školy při základní škole V Sadech. Tuto částku získal při  dražbě volejbalových dresů, míčů a knih věnovaných PVK Olymp Praha,“ informovala mluvčí nemocnice Petra Černo. Charitativní volejbalový kemp se uskutečnil na přelomu května a června. „Během těchto tří dnů se naši žáci pod vedením trenérů a hráček špičkového volejbalového klubu Olymp Praha zapojili do tréninku a soutěží. Součástí byly také metodické tréninky pro učitele," řekla ředitelka školy V Sadech Milena Honsová.

Kopec Vysoká nad obcí nabízí využití v zimě i v létě
Zábava i v létě:na Vysoké dostanou kromě lyžařů šanci i cyklisté

Vrcholem akce byl charitativní volejbalový turnaj mezi smíšenými družstvy složenými z žáků školy, učitelů a hráček Olympu. Při následné dražbě volejbalových dresů, míčů a knih věnovaných PVK Olymp Praha se vydražila částka 18 tisíc, kterou Spolek rodičů dorovnal na 20 tisíc a rozhodl se ho věnovat na program léčby dětí s nemocnou páteří. „Na léčbu skoliózy páteře u dětí se zaměřujeme už víc než patnáct let. Programem prošlo již přes dvě stě dětí," informoval primář rehabilitačního oddělení Lubomír Motyčka.

Program je spojením několika rehabilitačních a fyzioterapeutických metod jako je třeba Smíškova metoda stabilizace páteře, Vojtova metoda a další.  STOP skolióze páteře u dětí je program rehabilitačního a ortopedického oddělení havlíčkobrodské nemocnice. Součástí programu jsou pravidelná cvičení v areálu nemocnice.