Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vrcholný orgán šachistů celé republiky rokoval v Brodě

Havlíčkův Brod – V hotelu Slunce o víkendu proběhla konference Šachového svazu ČR. Díky své poloze je Havlíčkův Brod ideální místo pro setkávání funkcionářů z celé republiky.

6.3.2014
SDÍLEJ:

Konference šachového svazu ČR.Foto: Archiv

Kromě výkonného výboru šachového svazu a nominovaných delegátů z krajských šachových svazů se konference zúčastnili i významní hosté. Byl to například prezident ŠSČR Jan Lamser a mezinárodní velmistr Vlastimil Jansa, který působí jako reprezentační trenér mužů. Oba konferenci oslovili svým vystoupením. V kuloárech bylo možné spatřit i reprezentačního trenéra mládeže Davida Kaňovského a další hosty.

Hlavním bodem jednání byla volba nového výkonného výboru. Funkci předsedy se rozhodl obhájit dosavadní předseda Viktor Novotný z Nového Boru. Delegátům představil svůj tým, v němž jsou z velké části zastoupeni dosavadní členové výkonného výboru. Změna nastala pouze na pozici předsedy Komise mládeže a předsedy Komise pro marketing a propagaci. I když kolem voleb probíhaly nejrůznější diskuze, byl tým Viktora Novotného zvolen hned v prvním kole voleb. Vysočina má ve výboru rovněž své zastoupení – předsedou Legislativní komise je Petr Buchníček z ŠK Caissa Třebíč. Staronový předseda výkonného výboru ŠSČR Viktor Novotný ve svém vystoupení uvedl: „S klidem, přehledem a rozvahou – tak bych rád i nadále kormidloval ŠSČR k lepším zítřkům. Směr máme, myslím, dobrý. Prioritami na příští období jsou masový rozvoj členské základny a změna fungování ŠSČR. Chceme podporovat rozvoj šachů nejen v kroužcích a na školách, ale rovněž v seniorských kategoriích a mezi amatéry. Hodláme také jednat s univerzitami o zavedení výuky šachů do přípravy budoucích pedagogů."

Několikahodinová diskuze probíhala kolem volby nových stanov, které ale nakonec také byly přijaty. Překvapivě se příliš nediskutovalo kolem toho nejdůležitějšího – rozpočtu ŠSČR a plánu práce výkonného výboru na rok 2014.

Krajský šachový svaz Vysočina měl na konferenci tři delegáty – předsedkyni Evu Kořínkovou, Evu Šimečkovou a Jirku Siebenburgera. Konference se rovněž zúčastnil i předseda ŠK Světlá nad Sázavou a dosavadní předseda Komise mládeže ŠSČR Zdeněk Filala. Za reprezentaci našeho kraje a aktivní dlouholetou činnost ve výkonném výboru ŠSČR mu patří poděkování.

(eko)

Autor: Redakce

6.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Lukáš Endál

Přišel, viděl, spasil Slavii. Brodský útočník Endál zazářil v první lize

Potravinová banka. Ilustrační foto.

Potravinová banka potřebuje nutně dobrovolníky

Cizinec dostal s vozidlem smyk a havaroval

Chotěboř - K dopravní nehodě došlo ve středu 18. října časně ráno před půl pátou na Chotěbořsku. Osmadvacetiletý řidič - jednalo se o cizího státního příslušníka – projížděl s osobním vozidlem Chevrolet po silnici II/345 mezi obcemi Nová Ves u Chotěboře a Chotěboří.

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Havlíčkův Brod – Softballisté Havlíčkova Brodu dokázali po roce opět zvítězit v naší nejvyšší soutěži a obhájit tak loňský premiérový titul.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení