VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VUT Brno řadí brodské gymnázium mezi TOP 10

Havlíčkův Brod – V úterý 29. března se zástupci havlíčkobrodského gymnázia zúčastnili setkání ředitelů a pedagogů nejúspěšnějších středních škol s rektorem Vysokého učení technického v Brně.

7.4.2016
SDÍLEJ:

Součástí setkání na Vysokém učení technickém v Brně byla i prohlídka laboratoří Centra materiálového výzkumu Fakulty chemické VUT, které disponuje špičkovým technickým vybavením.Foto: Archiv autora

Na setkání byli pozváni na základě umístění mezi 10 nejlepšími středními školami, odkud na VUT nastoupilo nejvíce úspěšných maturantů z celé České republiky.

Vysoké učení technické v Brně sestavuje totiž každoročně žebříček pěti set nově přijatých studentů, kteří nejlépe uspěli u státní části maturitní zkoušky. Těmto nejlepším pak vyplácí jednorázové prospěchové stipendium ve výši 6 000 korun. Na základě tohoto individuálního žebříčku VUT následně sestavuje pořadí nejúspěšnějších středních škol, ve kterém bodovalo i brodské gymnázium. Výsledek nás těší pochopitelně pro to, že Vysoké učení technické v Brně patří mezi prestižní vysoká učení. (Dle celosvětově akceptovaného žebříčku QS Top Univeristies náleží VUT mezi 4 % nejlepších světových universit.) Stejně tak nás ovšem těší, že absolventi havlíčkobrodského gymnázia jsou podobně úspěšní při přijímání na další prestižní vysoké školy.

Například v roce 2015 odešlo studovat náročné technické obory 21 absolventů (27 % z celkového počtu), lékařství a farmacii 14 absolventů (18 %) a přírodní vědy 11 absolventů (14 %). Další v pořadí studují humanitní obory, právo, ekonomii, státní správu, zemědělství a v drtivé většině případů na těch vysokých školách, které jim zajistí přístup k prestižním a finančně zajímavě hodnoceným zaměstnáním.

Součástí výše popsaného setkání na Vysokém učení technickém v Brně byla i prohlídka laboratoří Centra materiálového výzkumu Fakulty chemické VUT, které disponuje špičkovým technickým vybavením.

Prohlídka to byla nejvýš inspirativní a nepochybně se promítne i do způsobu výuky pedagogů, kteří se jí zúčastnili.

Hynek Bouchal, ředitel školy

Autor: Redakce

7.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Volební komise v Přibyslavi.

Přibyslav: Voliči jsou vzorní

Co si zvolíme, to budeme mít, říká nejslavnější český vězeň

Havlíčkův Brod – Pane Kajínku, mohu se s vámi vyfotografovat? Jak se z vězně stane celebrita? V roli spisovatele se představil na 27. Podzimním knižním veletrhu nejslavnější český vězeň Jiří Kajínek.

Monarchista: Velké změny nečekám, volby jsou hra pro lid

Pohleď – „Nevěřím, že volby přinesou výrazné změny,“ konstatoval starosta obce Pohleď na Havlíčkobrodsku, Jindřich Holub. Ten se nijak netají sympatiemi k bývalému Rakousku-Uhersku, je přesvědčeným monarchistou a zastáncem strany Koruna česká, monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska.

Za seniory s urnou. Paní Marie nevynechala jediné volby

Havlíčkův Brod – Více než hodinu ukázněně čekali v první den voleb před večeří na příchod volební komise obyvatelé Domova pro seniory Havlíčkův Brod v ulici Husova.

Spisovatelka Petra Braunová: Nevolím, není koho

Havlíčkobrodsko – Volební maraton odstartoval v pátek s úderem druhé hodiny odpoledne. K urnám se vydali optimisté i pesimisté, prvovoliči i senioři. Našli se ale i tací, kteří se rozhodli voleb neúčastnit a dát, dle svých slov, přednost něčemu užitečnějšímu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení