Vítěznou láhev sektu v sobotu před půlnocí otevřeli Kateřina a Vojtěch. Pivní festival ve filmovém klubu a kinokafé Velký Voči v Chotěboři, který se letos konal již počtvrté, navštívilo v sobotu od odpoledne zhruba 300 lidí.

„Každý rok se na to těším, i když pro mne je to prakticky pracovní den," řekla Lucie Pelikánová, která ani letos nechyběla za barem a oděná, jak jinak, než v bavorském kroji. „I přesto, že je tady opravdu hodně lidí a ochutnávají se různá piva a pivní speciály, jsem problémy nikdy nezaznamenala. Je tady sice veselá, ale v podstatě poklidná atmosféra," podotkla Lucie, jež si ve Velkých Vočích přivydělává při studiu diplomacie v Praze.

Na festival i kvůli dívkám

VVoktoberfest je pro mnohé návštěvníky jedinou příležitostí v roce, kdy se potkají se svými přáteli. Podobně to vnímá i Ivo z Brna, který do Chotěboře jezdí každý rok.

„Pokaždé se tady potkáme v poměrně velkém složení. V průběhu roku moc šancí není, navíc, spousta mých kamarádů je z jiného koutu republiky a tohle je ideální příležitost. Kromě toho, že máme možnost ochutnat piva, která se normálně netočí, tak jsou tady i krásné dívky. Nebudu zastírat, že pro nás, chlapy, je potěšením podívat se na pěknou slečnu ve slušivém kostýmku," směje se.

Ivo je v soukromý šéfem internetové firmy, proto si atmosféru na VVoktoberfestu opravdu vychutnával. „Je fajn, když tady nemusím pobíhat v obleku a na něco si hrát. Mohu se odvázat, být přirozený a alespoň na chvilku se v kostýmu trochu vyblbnout," přiznal a zároveň podotkl, že určitě nebude chybět ani na příštím ročníku. „Bude to vlastně páté, kulaté, výročí, a tak zřejmě uspořádáme klasický zájezd autobusem," zamyslel se.

Na kulatiny se už těší i pořadatelé akce Michael Jindra a Jakub Zámiš. „Už teď připravujeme hrubý náčrt příští akce. A musím říct, že chystáme opravdu velké překvapení," něco málo nastínil Jakub Zámiš.

Letošní VVoktoberfest zpestřila svým vystoupením například kapela Funky Chicken Duo a harmonikářka Jana Blažková s houslovým doprovodem.

Erika Nováková