VVoktoberfest si v názvu vtipně pohrává i s názvem místa konání, jímž je chotěbořské kinocafé Velký Voči.

„Pravdou je, že jsme ze začátku uvažovali spíše o komornějším provedení. Každým rokem ale návštěvníků přibývá, což je na druhou stranu fajn," podotkl provozovatel Velkých Vočí Michael Jindra. I proto bude letos více míst na sezení. Letošní VVoktoberfest se navíc rozšíří i na plac před kinocafém.

Různorodé kostýmy

Na návštěvníky čeká opět i bohatý program – nebudou chybět hudební hosté, komik Karel Hynek, známý z oblíbeného pořadu Na stojáka, nebo buskeři, což jsou pouliční umělci.

Pivní fajnšmekři si také přijdou na své: na baru bude k dispozici několik pivních speciálů a ochutnat budou moci dokonce pivo, které se čepuje přímo na mnichovském Oktoberfestu.

Kromě toho bude VVoktoberfest již tradičně především přehlídkou různorodých kostýmů.

„Ty však nejsou povinné. Ale čím více převleků, tím je to pestřejší," říká s úsměvem Michael Jindra. Právě kostýmy budou sehrávat po celý večer důležitou roli. Tak jako vloni i letos se totiž bude volit Mann a Fräulein večera. Na ty, které se zapojí do soutěže, čeká opravdu exkluzivní výhra.

„Šťastný výherce získá zájezd na ten vyhlášený Oktoberfest v Německu," dodává Michael Jindra. Více informací k akci je možné také najít na www.VVoktoberfest.cz.

Erika Nováková