Podle mluvčí havlíčkobrodské radnice Aleny Doležalové se místostarostka města Marie Rothbauerová a ředitel Technických služeb Havlíčkův Brod Václav Lacina sešli se zástupci odborové organizace Technických služeb.

„Důvodem společné debaty byl návrh odborů na úpravu kolektivní smlouvy v oblasti mzdových a pracovních podmínek. Zástupci organizace předali zaměstnavateli své požadavky. Obě strany se domluvily na termínu pro zpracování předaných návrhů a odpovědi na požadavky do druhé poloviny března, kdy se uskuteční další společné setkání,“ komentovala mluvčí Doležalová.

Městská hromadná doprava je pro Havlíčkův Brod důležitá, řada cestujících se bez ní neobejde.
Řidiči městské dopravy v Havlíčkově Brodě se bouří. Píšou výpovědi

Ta také upozornila, že podrobněji k tomuto problému se město vyjádří právě až po domluveném setkání. Před ním nebude ani jedna ze zúčastněných stran žádné informace tisku sdělovat.

O situaci v havlíčkobrodské městské dopravě informoval Deník na základě stížností některých řidičů, pro upřesnění informací v rámci objektivity kontaktoval i vedení města a technické služby. Technické služby jsou organizační složkou města Havlíčkův Brod.

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni

Podle starosty města Zbyňka Stejskala jsou technické služby stejně jako městská doprava v kompetenci místostarostky Marie Rothbauerové. Ta odpověděla Deníku prostřednictvím tiskové mluvčí Aleny Doležalové.

„Oficiální jednání k tomuto tématu bylo svoláno na tento týden. V tuto chvíli k této věci nejsme schopní sdělit podrobnější informace,“ sdělila mluvčí.