Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výroba roste, podnik hledá další zaměstnance

Havlíčkův Brod – Havlíčkobrodská společnost Hartmann-Rico, výrobce zdravotnických komponent pro finální výrobu setů jednorázového operačního krytí, patří dlouhodobě k největším zaměstnavatelům v Havlíčkově Brodě a okolí. V současné době dává tento moderní podnik práci 220 zaměstnancům, zejména pak ženám. Přesto to nestačí.

11.11.2016 1
SDÍLEJ:

Ředitel společnosti Tomáš Otradovský představuje jednu z největších operačních roušek, které společnost Hartmann-Rico v Havlíčkově Brodě vyrábí.Foto: Foto: Deník/Libor Plíhal

Firma totiž stabilně roste a rozšiřuje jak výrobní kapacity, tak produkci. Potřebuje proto další spolehlivé, pracovité a pečlivé lidi. Je to tak?, ptám se ředitele společnosti Tomáše Otradovského.

„Ano je. V posledních pěti letech naše společnost zvyšuje v meziročním srovnání nárůst objemu výroby o šest až osm procent. V průběhu letošního roku jsme proto přijali již pětadvacet nových zaměstnanců a do konce roku, respektive ještě v lednu roku 2017, přijmeme dalších patnáct. Potřebujeme především dělnice do výroby.

Musí mít tyto ženy nějakou konkrétní kvalifikaci?
Kvalifikace není nutná. Ze tří čtvrtin se jedná o manuální práci a ženy, které nejsou vyučené v textilních oborech, rádi zaškolíme a zaučíme. Nabízíme práci v čistém, světlém a nehlučném prostředí. Pracovní doba činí sedm a půl hodiny a vyrábíme ve třech klasických směnách.

Co když by o práci u vás měly zájem ženy i z okolí Havlíčkova Brodu?
Dojíždění do zaměstnání není žádný problém. Již nyní zajišťujeme svozy zaměstnanců a jezdíme například až do Čáslavi.

Nabízíte i nějaké benefity?
Ano. Vyplácíme příspěvky na stravování či na dopravu, zaměstnancům přispíváme na penzijní připojištění a standardem je i pětadvacet dnů dovolené. Zároveň zaměstnancům nabízíme možnost kariérního růstu. Řada žen, které u nás začínaly na dělnických pozicích, dnes již pracuje na mistrovských pozicích a některé přešly i do administrativy.

Jste mladá firma?
Přesný věkový průměr našich zaměstnanců bohužel neznám, ale řekl bych, že jsme firma, kde se střetávají generace. Pracují u nás jak lidé v předdůchodovém, tak i produktivním a mladém věku. Myslím, že takové rozložení je přirozené a optimální, třeba z pohledu předávání zkušeností.

Dnes si už řada podniků na Vysočině vychovává vlastní zaměstnance a spolupracuje s příslušnými středními školami. Platí to i pro vaši společnost?
Vím, že tento trend začíná být ve firmách patrný. Pro naši společnost to ale zatím neplatí, ačkoli do budoucna o tom uvažujeme. O vyučené pracovníky a pracovníky v oboru je již nyní nouze a spolupráce se vzdělávacími institucemi se jeví být oboustranně přínosnou.

Vím, že jste vloni a také v roce 2014 poměrně dost investovali…
Ano, náš závod se specializuje na výrobu komplexních operačních roušek pro jednorázové operační krytí, a jelikož je o tento sortiment především ve světě velký zájem, investujeme do rozšíření výroby a technologií pravidelně. Za poslední dva roky jsme do závodu v Havlíčkově Brodě investovali více než 20 milionů korun. Rozšířili jsme výrobní plochy na současné 3 000 metrů čtverečních, pořídili novou sekvenční výrobní linku, přistoupili k řadě oprav a potřebných údržbových prací v celém areálu společnosti. Významně jsme investovali i letos, příští týden uvedeme do provozu novou výrobní linku za sedm milionů korun. Její spuštění přinese až desetiprocentní navýšení objemu výroby.

Můžeme se nyní detailněji pobavit o vašem výrobním programu?
Jak již zazněl, naše společnost je zaměřena především na výrobu komponent pro finální výrobu setů jednorázového operačního krytí. Největší podíl naší výroby tedy tvoří takzvané roušky, které jsou v nemocnicích, ale i ve specializovaných lékařských ambulancích a klinikách, používány pro náročnější a déletrvající operace. A to jak standardní, tak i speciální operace. K dalšímu sortimentu patří jednodušší výrobky pro méně náročné operace a univerzální roušky pro všestranné použití. Výrobky expedujeme do našeho hlavního závodu ve Veverské Bítýšce, kde jsou ve sterilním prostředí kompletovány a zabaleny do jednotlivých setů. Asi patnáct procent naší produkce dodáváme na kompletaci do německého Heidenheimu, malou část setů balíme tady v Havlíčkově Brodě.

Co je obvyklou součástí zmíněného setu?
Obsah setu se kompletuje individuálně podle přání zákazníka, tedy konkrétního zdravotnického zařízení. Obvykle obsahuje roušku, rukavice, oblečení pro lidi na sále, nástroje, injekční stříkačky, tampony, obvazový materiál a podobně. Každý set splňuje nejpřísnější normy a je určen pro jednorázové použití.

Jsou mezi vašimi odběrateli například i nemocnice na Vysočině?
Ano jsou, i když je potřeba říct, že plných 90 procent produkce firma vyváží do zahraničí, především pak do Německa a Francie. Ročně firma vyrobí pět milionů setů, z nichž dvě stě padesát tisíc obsahuje roušky z Havlíčkova Brodu.

Z čeho jsou roušky vyrobené?
Hlavní komponentou je polypropylen. Každá rouška je tvořena dvěma vrstvami, spodní je nepropustná, vrchní je vyrobena z netkané tkaniny. Součástí roušky je samozřejmě i speciálně upravený prostor pro vlastní operační pole.

Jak velké roušky vyrábíte?
Od těch nejmenších v rozměrech 40 x 40 centimetrů, až po ty největší, které mají rozměry 3,5 x 4 metry. Jen pro zajímavost uvedu – největší roušky, které vyrábíme, mají rozměry 4 x 5 metrů.

Moderní firmy dnes dbají na to, aby byly dostatečně vidět i ve městech, nebo regionech, kde působí. Pořádají akce, a to nejen pro zaměstnance a jejich rodiny, hlásí se k rozličným charitativním projektům, sponzorují kulturu a sport. Jak to je to u vás?
V roce 2004 byl ve všech podnicích společnosti, tedy ve Veverské Bítýšce, Havlíčkově Brodě i ve Chvalkovicích na Hradecku, odstartován projekt Dobrý soused. Jeho prostřednictvím společnost podporuje rozličné regionální aktivity. Co u nás dlouhodobě podporujeme, je především zapojení samotných zaměstnanců. Aby sami proaktivně přicházeli s projekty, ve kterých jsou osobně zaangažovaní. Ideální je propojení s tím, co naše firma dělá a co je naším posláním. Jedním z projektů, který je v Havlíčkově Brodě podporován již několikátý rok, souvisí s místní Psychiatrickou nemocnicí, kde pomáháme v oblasti hippoterapie a pravidelně přispíváme na chov jednoho terapeutického koně. Úzce spolupracujeme i se sdružením Fokus, který pečuje o lidi s duševními poruchami a usiluje o jejich začlenění do společnosti.

Ženy, které by chtěly pracovat v moderní, stabilní a prosperující společnosti Hartmann-Rico Havlíčkův Brod, mohou kontaktovat personalistku Kateřinu Vítovou. Ta jim ráda poskytne všechny potřebné informace. Telefon: 569 408 611, e-mail: katerina.vitova@hartmann.info.

Autor: Jaromír Kulhánek

11.11.2016 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Spisovatelka Petra Braunová dá před volbami přednost knihám.

Spisovatelka Petra Braunová: Nevolím, není koho

Učitelka Alena Slavíková.

Učitelka v důchodu měla při volbě jasno

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Volím stranu, co myslí na vzdělání, chci na gympl, padlo při volbách v BAN!u

Havlíčkův Brod – Osmnáct jim sice bude až za pár let, ale už ve čtvrtek 19. října si poprvé vyzkoušely vhodit svůj hlas do volební urny. Řeč je o dětech, které jsou klienty havlíčkobrodského Nízkoprahového klubu BAN! při Oblastní charitě Havlíčkův Brod a které si právě v klubu mohly na vlastní kůži vyzkoušet, jak to ve volební místnosti vlastně chodí.

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.

Ostrov patří v Havlíčkově Brodě opět knihám

Havlíčkův Brod - Kulturní dům Ostrov v pátek opět ožil Podzimním knižním veletrhem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení