Koronavirus uzavřel brány například ve společnosti Camona v Chotěboři. Firma se podle šéfa Miloslava Koska zabývá kompletaci elektrických a elektronických komponentů. „Jsme teď doma, nemáme zakázky a vypadá to, že doma zůstaneme tak měsíc. Co bude dál, jaký to bude mít dopad na naší firmu, to v téhle chvíli netuším,“ konstatoval Kosek.

Naopak výroba se nezastavila v havlíčkobrodské firmě Engeser. Podle informací personálního oddělení firma provoz nezavřela a vyrábí se dál. Dál běží i provoz ve firmě Elcatec v Havlíčkově Brodě, která se rovněž zabývá výrobou kabelů. „Prozatím je ale propad zakázek zhruba o 50 procent. Uvidíme, co bude dál,“ sdělil za vedení firmy David Kačírek s tím, že ukončení provozu se určitě nechystá, stejně tak jako možné propuštění zaměstnanců.

Výroba běží dál i ve společnosti Procemm ve Stonařově na Jihlavsku. Procemm se zabývá se kompletací kabelových konektorů, které se používají v automobilovém a elektrotechnickém průmyslu, ale uzavavírání automobilek například v Nošovicích se jich netýká.