Do krajského zastupitelstva se nedostali Zemanovci. Na Žďársku se těšili slušné podpoře voličů, ale ve zbytku kraje jen paběrkovali a nedostali se přes hranici pěti procent, která je "vstupenkou" do krajského zastupitelstva. K volbám přišlo na Vysočině 41,04 % oprávněných voličů.

Česko

Po sečtení naprosté většiny okrsků v nynějších krajských volbách je jasné, že ČSSD vyhraje v šesti krajích, na prvním místě je také v dalších čtyřech. KSČM má jedno vítězství jisté, v dalším kraji je na prvním místě. Také ODS má jedno vítězství jisté. Na prvním místě ve svém kraji jsou stále Starostové pro Liberecký kraj. Výsledky plynou z údajů na volebním serveru Českého statistického úřadu. Volební účast zatím vycházela na 36,8 procenta.

Pro ČSSD dosud hlasovalo 23,6 procenta voličů, pro KSČM 20,5 procenta. ODS byla po sečtení hlasů z 99 procent okrsků na třetím místě s 12,3 procenta. KDU-ČSL, která ovšem kandiduje v různých krajských koalicích, dosáhla zatím v součtu na 9,9 procenta hlasů. Pro TOP 09/STAN hlasovalo 6,6 procenta lidí. Žádná další strana nepřekročila v celorepublikovém součtu pět procent.

Sociální demokraté, kteří nyní ve všech regionech vládnou, mají už nyní vítězství jisté v Jihočeském, Jihomoravském, Královéhradeckém, Zlínském, Moravskoslezském kraji a na Vysočině. Plyne to z propočtů ČTK. Vedou také ve Středočeském, Pardubickém a 0lomouckém kraji.
Jasné už je vítězství komunistů v Ústeckém kraji, první jsou také v Karlovarském kraji.

Jisté už také je, že ODS udrží své vítězství v Plzeňském kraji. V Libereckém kraji jsou stále první Starostové pro Liberecký kraj.