Konec školního roku a začátek letních prázdnin je v dopravě rizikové období. Právě tento týden proto policie na Vysočině zahájí sérii letních kontrol. Dopravně bezpečnostní akce s různým zaměřením pak budou pokračovat po celé letní prázdniny.

Na silnicích se policie zaměří na motoristy, cyklisty i chodce. “Dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu se zaměřením na všechny skupiny účastníků bude jednou z hlavních priorit policie v našem kraji a to nejen na samotném začátku prázdnin,“ uvedl David Jirák, vedoucí odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

Policejní kontrola motorkáře na Vysočině při nedělní dopravní akci.
Nehody motorkářů na Vysočině při dopravní akci: policisté se na ně v létě zaměří

Řidiči osobních i nákladních automobilů, motocyklisté, cyklisté i chodci musí po celé prázdniny počítat s tím, že se s policejními hlídkami setkají nejen na dálnici D1 a silnicích I. tříd, ale také na silnicích nižších tříd, a to zejména v lokalitách, kde se nacházejí turistické a chatové oblasti.

Policisté o letních prázdninách dohlédnou také na veřejný pořádek u kulturních, sportovních a společenských akcích a kontroly se uskuteční také u vody, například na Dalešické přehradě nebo vodní nádrži Švihov.