Na Havlíčkobrodsku si mohou lidé vybrat z několika sportů přímo v Havlíčkově Brodě, Ledči i Světlé nad Sázavou. Na webových stránkách Vysočina v pohybu najdou zájemci odkaz na každé konkrétní sportoviště v daném městě či obci. Volný vstup v rámci akce je ale časově omezený, stejně tak i kapacita volných míst.

Akce se koná na Vysočině od pondělí osmého do neděle čtrnáctého dubna. „Týden sportu zdarma má oslovit a přilákat k aktivnímu trávení volného času co nejvíce lidí, umožnit jim pohodlný přístup ke sportu a vzbudit v nich chuť dělat něco pro sebe a své zdraví,“ uvedl krajský úřad.

Některé již opravené silnice a mosty. Most v Chuchli.  Foto: se souhlasem KSÚSV
PŘEHLEDNĚ: Které silnice a mosty se na Havlíčkobrodsku letos dočkají oprav

Stolní tenis si tak například mohou lidé zahrát zdarma v havlíčkobrodské Birell Aréně, a to od pondělí do čtvrtka vždy od čtyř hodin odpoledne do deváté hodiny večer. Fit Studio 21 na Smetanově náměstí v Havlíčkově Brodě pak nabízí volné termíny například pro alpinning, pilates, TRX či powerjógu.

Multifunkční sportovní areál v Koželské ulici v Ledči nad Sázavou mohou zájemci navštívit zdarma od úterý do neděle s výjimkou středy. Tam lidé mohou zdarma plavat, posilovat či hrát badminton. Ve městem se lidem zdarma otevře v určité časy a termíny i sportovní centrum Kaskáda. Tam mohou lidé hrát squash, využít posilovnu či jízdu na spinningovém kole.

K nehodě došlo v Ledči ve středu třetího dubna. Ilustrační foto: Deník/Jaroslav Loskot
Řidič srazil v Ledči chodce a ujel. Policie hledá viníka i další svědky nehody

Street dance, nohejbal či badminton si mohou užít lidé ve sportovní hale ve Světlé nad Sázavou.

Kraj Vysočina majitelům a provozovatelům za poskytnutí volně přístupných sportovišť přispívá na pokrytí nákladů spojených s akcí kompenzaci v maximální částce sedmdesát tisíc korun. „Sportovištěm se nerozumí bowlingové herny, herny šipek, kulečníkové herny, kuželny, hotelové komplexy, wellness centra a dětská zábavní centra,“ uvedl kraj v podmínkách pro registraci pro sportovní zařízení.

Místa, která můžou lidi navštívit na Havlíčkobrodsku:

Havlíčkův Brod:

  • Birell Aréna – stolní tenis
  • Fit Studio 21 na Smetanově náměstí – alpinning, pilates, TRX, bodystyling, zumba, powerjóga

Ledeč nad Sázavou:

  • Intex Aréna – posilovna, plavání, badminton
  • Sportovní centrum Kaskáda – squash, fitness, spinning

Světlá nad Sázavou:

  • Sportovní hala – street dance, nohejbal, badminton

Zde najdou zájemci odkaz na každé konkrétní sportoviště zapojené do akce.