Na sjezdovce sice stále leží dvacet centimetrů technického sněhu, což lyžování umožňuje, vrásky na čele ovšem vlekařům dělá spíše aktuální stav odstavného parkoviště.

„Je to problém. Půda je tam v těchto dnech velmi mokrá a rozbahněná a návštěvníkům se tam špatně jezdí a parkuje," vysvětlil za provozovatele areálu Aleš Kadlec. „Nicméně pokud koncem týdne ještě malinko přimrzne, v sobotu znovu vleky spustíme. Lidé se to včas dozvědí na našich webových stránkách Lyžař HB," podotkl. Záměr vlekařů ve Vysoké by podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu v Brně mohl skutečně vyjít.

Až minus pět

V předpovědi, kterou zveřejnil na svých webových stránkách, má být totiž v pátek zpočátku jasno až polojasno. V průběhu dne by se ale mělo od západu zatáhnout a v polohách nad 400 metrů dokonce sněžit. A teploty mají v noci poklesnout až na minus pět stupňů Celsia. Vývoj počasí sledují také provozovatelé skiareálu Kadlečák u Světlé nad Sázavou.

Dobře to nevypadá. U nás se nelyžuje, a pokud nenapadne alespoň patnáct centimetrů sněhu, tak už se ani nezačne," posteskl si Jaroslav Kaiser. Ten dodal, že letošní sezona byla ještě horší než ta loňská. „Letos jsme dvakrát zasněžovali a dvakrát, vždy asi po čtrnácti dnech, lyžovali. Z ekonomického pohledu je to tedy horší," podotkl Kaiser.

Na Vysoké se letos lyžovalo necelý měsíc.„Vloni to ale bylo pouhých deset dnů," připomněl Kadlec.

Živo bylo na Vysoké minulý víkend. Konal se tam lyžařský karneval. Po svahu se prohánělo kolem padesáti malých i velkých lyžařů v maskách. „Králem karnevalu, kterým jsme si připomněli i 90. výročí organizovaného lyžování v Německém potažmo Havlíčkově Brodě se stal jednoznačně Václav Bártl, který přijel v kostýmu prvorepublikového lyžaře. Obul si samozřejmě i pravé jasanové lyže a při jízdě používal i hole se slaměnými kolečky," popsal jeho kostým Kadlec.