„Naši klienti měli možnost říci si, kde a co by rádi nafotili, a jaké mají představy o novém bydlení. Také se učili základy fotografování. Na výstavě bude možné vidět záběry tří z nich. Klienti, kteří se nezajímají o fotografování, ale baví je práce v dřevodílně, pak pracují na výrobě stojanů na fotografie,“ informovala Andrea Šeredová z Domova Háj.

OBEZITA. Běžný obrázek z našich ulic. Tloustnou dospělí i děti. Ilustrační foto.
Děti se krmí solí a tloustnou. V Havlíčkově Brodě jich lékaři léčí dvě stě

Fotografie si mohou lidé postupně prohlédnout v Ledči, Světlé nad Sázavou, Havlíčkově Brodě, Golčově Jeníkově a Chotěboři. „Jedná se o lokality, kde budou klienti v budoucnu žít,“ vysvětlila Šeredová.

Vernisáž výstavy se koná 24. března ve čtyři hodiny odpoledne v Kavárně Kovárna v Ledči nad Sázavou. „Potrvá následující dva týdny. V případě zájmu mohou přijít i žáci základní školy či studenti střední školy a bude pro ně připravena komentovaná prohlídka,“ sdělila Šeredová.

Cílem výstavy je osvěta v oblasti procesu transformace, bourání bariér a stereotypů, odstraňování předsudků, a lepší přijetí klientů domova v lokalitách, ve kterých budou žít.

KUS HISTORIE. Okrašlovací spolek už od svého vzniku usiloval o kulturní vzhled města a okolí.
Ochraňují kulturní dědictví. Spolek už deset let bojuje za krásnější Brod

Domov Háj prochází procesem transformace pobytových sociálních služeb. „Dvanáct klientů zařízení již žije ve dvou rodinných domcích ve Světlé nad Sázavou, dalších zhruba šedesát se do rodinných domů bude stěhovat. Život v komunitním bydlení dává klientům zařízení daleko větší možnosti zapojení se do společnosti a také kontaktu s rodinnými příslušníky a přáteli,“ dodala Šeredová.