Pravidelní návštěvníci se na výstavišti lehce orientují, každoroční vystavovatelé si „svoje“ místa rezervují již v prosinci. Největší účast na výstavě má zahradnictví Ladislava Křesťana, které na stejném místě návštěvníci nacházejí již 24 let. Dalšími, kteří vystavují nepřetržitě již 22 let, jsou Radek Fialka s prodejem květin, ovoce a zeleniny, pan Karel Kocman, který nabízí renovací dveří, kuchyní, schodů a pan Radek Šauer s prodejem fuchsií. Samozřejmě jsou i vystavovatelé, kteří pár let vynechají a zase se vrací. Letos je to například Ivo Meduna nabízející tepelná čerpadla nebo firma SVITAP J.H.J. s foliovníky a pařníky. Každým rokem se samozřejmě hlásí i noví vystavovatelé a prodejci.

I letos si návštěvníci budou moci pořídit vše od semen, sazenic květin, sadby zeleniny, bylinek, zahradních i balkónových květin, ovocných i okrasných keřů až po stromky. Nebudou chybět ani exponáty týkající se zahradní architektury, zahradní nábytek, venkovní krby a krboudírny, zahradní a lesní mechanizace. A právě vystavovaná mechanizace je to, co nejvíce zajímá muže. I letos se mohou těšit na bohatý výběr zahradní a lesní techniky, která bude na výstavišti i předváděna. Jako novinku uvidí všestranný žací stroj Rider se sběrem od firmy Husqvarna. Tento stroj se hodí pro rozlehlejší pozemky s četnými překážkami, jako jsou stromy, keře, lavičky apod. Na výstavišti si také návštěvníci budou moci vybírat kromě traktorů, sekaček, pilek, křovinořezů i drobnější pomůcky pro práci na zahradě a v dílně. Stejně jako v loňském roce si budou moci koupit i potřeby pro včelaře.

Zejména muži se také zastaví u stánků nabízející bezúdržbové terasy a ploty z dřevoplastu, garážová vrata, plechové střešní krytiny, okna. Zpestřením pro ně bude jistě i vystavený vůz ŠKODA Karoq, který se pyšní titulem „Auto roku 2018“. Ženy nejvíce zajímají květiny, bylinky, zahradní doplňky jako jsou velké speciální květináče, keramika, truhlíky, bytové dekorace, ale i vybavení do kuchyní nebo různé drobnosti, které rády nakupují ať již pro sebe nebo jako dárky pro své blízké.

Další informace se dozvíte v příštím pátečním vydání Havlíčkobrodského Deníku nebo na www.zlatyceskyrucicky.cz.

Jana Koubková