Vždy poslední dubnový víkend promění pořadatelská firma GEONOVA s.r.o. prostory Kulturního domu Ostrov v Havlíčkově Brodě v oplocené výstaviště. Vždy se tu mohou potkat návštěvníci s vystavovateli z celé republiky na tradiční výstavě ZAHRADA. Letos to bude již na 23. ročníku a to ve dnech 22. – 24. dubna.

Vystavovatelé si mohou vybrat, zda budou mít svoji expozici v krytých částech, ať v přízemí, na balkonu nebo ve venkovních oplocených prostorách s celkovou rozlohou cca 2200 m2. A na koho se mohou letos návštěvníci těšit? Jako každý rok nebudou chybět „stálé" firmy Zahradnictví Křesťan nebo firma Karla Kocmana Portas, nebude opět chybět vystavovatel Luděk Groh ze zahrádkářské poradny z Teplice nad Metují, který Vám už několik let ochotně odpovídá na Vaše dotazy týkající se tématu chorob a škůdců na zahradě. Mezi vystavovatele se vrací i firma MAT – Milan Milichovský, která nabízí lesní a zahradní techniku. Právě tato firma patří k těm pár firmám, kteří v 1. ročníku v roce 1994 zaplnili pouze přízemí KD. Určitě se najdou pamětníci, kteří si pamatují na další rok, kdy již ve venkovní expozici této firmy mohli vidět při práci dřevosochaře s motorovou pilou.

Letos návštěvníci mohou opět obdivovat výpěstky zahradníků, jako jsou ovocné a okrasné stromky, květiny, sadba a semena, bylinky. Opět nebudou chybět altány a pergoly, krby, skleníky, nářadí, ale keramika, dřevěné hračky a další doplňkový sortiment. Po několika letech si návštěvníci mohou prohlédnout i motorové kolečko, tzv. Motúčko, které slouží k ulehčení práce nejen na zahradě, nově si vybrat vybavení koupelen od firmy SAPHO HB Ladislava Jansíka popř. objednat položení podlahy z různých materiálů od další místní firmy – Podlahového studia Miloslava Korejka. Mezi nejzajímavější bude jistě patřit i reprezentativní expozice Střední průmyslové školy akademika Stanislava Bechyně, která bude umístěna na balkoně.

Bližší informace o vystavovatelích a doprovodných akcích se dozvíte v některém příštím pátečním vydání Havlíčkobrodského Deníku nebo na www.zlatyceskyrucicky.cz.