Takřka všechna parkovací místa v nejbližším okolí jsou zaplněná, přestože pořadatelé zajistili další plochy k odstavení aut v ulicích na Žižkově.
Takřka sto devadesát vystavovatelů se zde chlubí nabídkou zahradnického sortimentu – sazenic květin, nářadí a dalších mnoha druhů zboží, které k zahrádkářům a kutilům neodmyslitelně patří.

Branami areálu u kulturního domu Ostrov prošly už tisíce lidí, které se mohly navíc pokochat i bohatým doprovodným programem pro děti i dospělé, jehož vrcholem bude v sobotu večer ohňostroj, nebo se občerstvit u některého z mnoha stánků s grilovanými klobásami, steaky, nebo cukrovou vatou.

Jezdí každý rok

„Jezdíme sem každý rok, přestože to do Havlíčkova Brodu ze Svitav máme poměrně daleko. Ale celý program spojíme s návštěvou známých a vždycky si domů něco přivezeme. Manželka kupuje hlavně květiny, já se zaměřuju na praktičtější věci, jako je různé nářadí, a nikdy nepohrdnu ani posezením u nějakého stánku s dobrým pivem,“ uvedl se smíchem jeden z mnoha lidí, kteří na výstavu zavítali Petr Kostelník.