„Je to o pět tisíc korun více než loni,“ zdůraznil místostarosta s tím, že peníze již koledníci odneslli přímo do České spořitelny odkud půjdou na konto sbírky, a ta taška s penězi byla pořádně těžká. V rámci okresu Havlíčkův Brod město Přibyslav drží, co do výtěžků sbírky, prvenství už několik let. Do ulic vyšlo v Přibyslavi až 120 koledníků. Úspěchu sbírky pomáhá podle Omese skutečnost, že je důvěryhodná a velká část peněz putuje k potřebným přímo v místě, třeba na ošetřovatelskou službu.

Do kasiček koledníků tak padají i pětistovky. "Naposledy se z výtěžku sbírky koupil třeba automobil pro charitní ošetřovatelskou službu v Přibyslavi," připomenul místostarosta. Podle starosty Martina Kamaráda (ODS) je sbírka sympatická i tím, že posiluje soudržnost a navazuje na historické tradice Tříkrálových koledníků.

V některých obcích, jako je například Dolní Jablonná a Česká Jablonná se vede dokonce tichá soutěž, kdo dá do sbírky víc. Už několik let se v přibyslavském farním obvodu vybere do kasiček kolem 200 tisíc korun, což je víc než ve všech okresních městech Havlíčkobrodska dohromady.

Není to jen tím, že na Přibyslavsku je vysoký počet věřících. „Tříkrálová sbírka je tradiční, průhledná, důvěryhodná. Na rozdíl od různých humanitárních sbírek putujících údajně až kamsi do Afriky bůhví komu. Víme, kdo ji pořádá, kam peníze půjdou, kdo je dostane,“ pochvalují si dárci.