Na náměstí se hovořilo s různými hosty na téma mladí lidé a udržení duševního zdraví v současném světě. Právě na mladé lidi byl letošní ročník zacílen. „Celý letošní program orientujeme na mladé lidi, na problémy, se kterými se potkávají a které řeší,“ sdělila vedoucí střediska Fokusu Vysočina v Havlíčkově Brodě Eva Teclová.

„Například přijde mladá holčina z Havlíčkova Brodu, která má osobní zkušenost s duševním onemocněním a povypráví, jak to prožívala ve škole,“ lákal ještě před akcí Michal Pokorný z Fokusu Vysočina.

Některé psychické problémy se nemusí projevit hned. „Mnoho vážných duševních onemocnění se projeví právě v době, kdy se mladý člověk staví na vlastní nohy. O to složitější je pro něj hledat svou vlastní cestu k zotavení,“ upozornila Teclová.

Fokus Vysočina si pro příchozí připravil nejen zajímavé přednášky a témata, ale i skvělé hudební odpoledne. V sedmnáct hodin se na pódiu představili Swinging Chipses, které vystřídal rapper Maniak a ve dvacet hodin program zakončil zpěvák Václav Lebeda alias Voxel.