To si dalo za úkol nové vedení radnice v Golčově Jeníkově. Přispět k tomu by měla výrazně i modernizace webových stránek města a také nový radniční zpravodaj.

„Webové stránky nám dodává profesionální firma, která zpracovává stránky řadě dalších měst a obcí. My máme bohužel zakoupený poměrně starý formát stránek a verzi redakčního systému. Jinak řečeno: grafika stránek není úplně moderní, což asi není úplně podstatné, podstatnější ale je, že se na stránkách hodně nepohodlně dají měnit a doplňovat data," vysvětlil jeden z hlavních důvodů modernizace městského webu starosta Vlastimil Marušák.

Web jako virtuální náměstí

Ten dodal, že jeníkovská radnice již v tomto směru podnikla určité kroky ke zlepšení. „Firmě už jsme poslali dotaz, kolik by stála změna na novější verzi systému a uvidíme, jaká bude odpověď. V každém případě chceme, aby stránky obsahovaly víc aktualit z běžného života městských organizací, spolků, z kultury i běžného života, ale také ze života jeníkovských občanů či firem. Chci, aby se městské stránky staly virtuálním náměstím, kde se budeme potkávat a sdělovat si to, co je pro nás podstatné," zdůraznil starosta.

Radnice v Jeníkově chce také vylepšit vzhled místního zpravodaje.

„Začínáme také pracovat na nové podobě Jeníkovských listů. Poslední letošní listy vyjdou ještě ve stávající podobě, ale od prvního čísla roku 2015 jim začneme dávat novou tvář," upřesnil starosta.

Podle jeho slov bude městský zpravodaj méně zaměřen zpět, zato více do budoucnosti, hlavně na budoucí aktivity a záměry.

To vše by podle nového starosty města mělo přispět ke zlepšení komunikace mezi radnicí a občany, už tím, že bude mnohem více námětů k diskusím a společným rozhovorům.