Film přiblížil asi třem desítkám diváků málo diskutovanou problematiku plýtvání jídlem. „Ač si to zcela neuvědomujeme, západní svět plýtvá tolika potravinovými zdroji, že by vyhozený, avšak pro zdraví člověka nezávadný, odpad, dokázal nasytit velké procento hladovějících ve světě," popisuje hlavní myšlenku filmu pořadatel akce, Radek Halamka. Festival Jeden svět se uskuteční od 4. do 6. dubna 2013 a v Havlíčkově Brodě se uskuteční vůbec poprvé.

„Jedná se o mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech, který se snaží nabízet filmy zabývající se problematikou lidských práv v kontextu současného společenského dění jak na globální, tak na lokální úrovni. Snaží se otevírat témata ležící pod povrchem každodenních starostí a přinášet jiné pohledy na svět kolem nás," doplňují pořadatelé.

Do času konání samotného festivalu budou každý měsíc v klubu Oko probíhat projekce filmů z minulých ročníků. Další film, který se bude promítat 26. ledna, vyberou sami diváci na facebookových stránkách Jednoho světa Havlíčkův Brod. „Dejte hlas filmu s tematikou, která vás zajímá, a přijďte na promítání s následnou diskusí," uzavírá Halamka.

Ondřej Rázl