Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Za prací jezdí novým vozem lesní četa už celý rok

Havlíčkův Brod – Je to už rok, co Nadace OKD podpořila částkou 182 tisíc korun z grantového programu Pro zdraví nákup užitkového a zároveň velmi potřebného automobilu značky Dacia Lodgy.

16.5.2014
SDÍLEJ:

Fokus získal na pořízení automobilu štědrou dotaci z Nadace OKD.Foto: Fokus Vysočina/archiv

Ten hojně využívají především pracovníci lesní čety, ale i zaměstnanci dalších dvou chráněných dílen havlíčkobrodské pobočky Fokusu Vysočina, které se zaměřují na pracovní rehabilitaci a začleňování lidí se zdravotním handicapem do společnosti.

A vůz je skutečně neustále v permanenci. Slouží totiž nejen k dopravě zaměstnanců, ale i přepravě materiálu, nářadí nebo hotových výrobků k prodeji. Pochopitelně není na škodu ani fakt, že v něm lze přepravovat i objemnější náklady a díky tomu se navíc výrazně rozšířily i samotné výrobní možnosti dílen.

Vydělávají si na sebe

Nové zakázky se přitom stávají dalším nezbytně potřebným zdrojem příjmů, ze kterých lze hradit alespoň část svých provozních nákladů a snažit se tak o co největší finanční soběstačnost. V současné době spolupracují dílny třeba se společnostmi Envire, Lesní společnost Ledeč nad Sázavou, Stora Enso Wood Products, a také s Charitou v Poličce nebo městysem Úsobí.

„Darů a podpory si velmi vážíme. Pro lidi se zdravotním postižením jsou často chráněná pracovní místa jedinou možností jak pracovat a být potřebným nejen sobě, ale i svému okolí. Naše i jejich poděkování tak patří všem, kteří chráněné dílny jakkoli podporují," uvedla vedoucí havlíčkobrodského střediska Fokusu, Eva Teclová. Zbytek peněz k nákupu auta pak napomohla získat společnost ČSOB, která v Havlíčkově Brodě vloni v dubnu v naprosté tichosti zorganizovala při příležitosti otevření své nové pobočky aukci uměleckých děl regionálních výtvarníků. Ta nakonec vynesla více než 28 tisíc korun. Nejvýznamnější částkou přispěla na nákup auta firma Autocentrum HB.

Více než dvacet let

V brodském středisku Fokusu fungují chráněné dílny už od roku 1993. Uplatnění zde nacházejí převážně lidé s duševním onemocněním, v menší míře i s lehčím mentálním či tělesným postižením. Pobočka provozuje tři dílny, ve kterých nachází práci celkem 46 lidí.

Třináct z nich, většinou plně invalidních, tvrdě pracuje v lesích Vysočiny. Jako lesní četa totiž stahují či pálí klestí nebo pomáhají štěpkovat, ale mohou se také zapojit při výkopových či úklidových pracích. Brodský Fokus nabízí zaměstnání ještě v rukodělné dílně a v Občerstvení Pod Lipami. Díky podpoře tak mohou dílny i nadále ve své práci pokračovat.

Kdo se v tichosti účastnil dražby

Velice děkujeme všem, kteří se aukce účastnili a pomohli nám získat nezbytný dopravní prostředek. Jmenovitě to byli: Irina Zlochová, Zdena Pohlreichová, Jitka Klofáčová, Hana Votavová, Jaromír Weber, Ivan Kuželka, Jaroslav Konvalina, Stanislav Joukl, Albert Chládek a firma Autocentrum HB. Děkujeme také umělcům, kteří vstoupili do tiché aukce a vzdali se honoráře za svá díla. Konkrétně paní Ludmile Bartůškové, Lucii Armen Rabensové, Janě Laštovičkové Grygarové, Barboře Obstové, Janu Exnarovi,  Radomíru Dvořákovi, Karlovi Blahnovi, Stanislavu Bartůškovi a Janu Jeníkovi. (Fokus Vysočina)

Jitka Štefáčková

Autor: Redakce

16.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení